M jak Muzeum

08/09/2011

Zasada nr 349

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 23:23

Zasada działania nr 349: To co dobrze działa, trzeba zepsuć.

Zasada nr 31: Należy unikać zgranych zespołów ludzkich. Głośne śmiechy, mowa ciała wskazująca na wzajemny szacunek i zaufanie, a nie daj Boże gotowość harmonijnej współpracy oznaczają potencjalne kłopoty.

Zasada nr 31 b: Należy unikać ludzi  przekonanych, że mają do spełnienia jakąś misję, jakąś wizję, a szczególnie takich, którym z jakichś niezrozumiałych powodów zależy na Muzeum. Ci są szczególnie groźni.

Proste, prawda?

Jest rzeczą charakterystyczną, że cokolwiek do tej pory dobrze działało w muzeum, musi zostać popsute. Dobrym przykładem jest nasz nowy regulamin organizacyjny marginalizujący rózne działy, które nie dość, że zostały swego czasu zreformowane (w dawnych dobrych czasach), to jeszcze jak do tej pory znakomicie działały,odnosząc różnego rodzaju sukcesy i jesli nie przynosząc zysków, to przynajmniej zarabiając na siebie.

Przykłady? Ależ proszę: dział wydawniczy i oświatówka. Według nowego schematu oba podlegają  naszej pani DOK (Dyrektor Od Komunikacji), która robi co może, żeby je zniszczyć. Przy czym historia szefowej działu wydawniczego jest rzadkim przykładem wojny podjazdowej między NZD (Z w środku oznacza Znakomitą albo co kto chce. Może być Zdeprawowana). Dziewczyna jest na przemian pomawiana o niekompetencję, kradzież i chorobę umysłową i panie bawią się nią jak kot myszą i nie chcą jej wypuścić z pazurów.  A ostatnia historia z wysyłaniem jej na praktyki (do nas, do Zachęty), a potem odwoływaniem, zakrawa na szaleństwo (w istocie jest przykładem wojny o tereny łowne (myszołowne)) między NZD.  Z oświatówka jest trudniej, bo to team, zgrany team, patrz zasada nr 31. Ale mimo to pani DOK próbuje jak może…

Konfacela

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: