M jak Muzeum

06/10/2011

Muzeum zapłaci…

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 23:18

Trąf, trąf, Misiabela, ponieważ nic mi nie wiadomo, jak tam  rada powiernicza – tym razem historyjka o naszym dziale inwentarzy… Piotrowski mianował  głównego inwentaryzatora vice-dyrektorem, chcąc zapewnić sobie święty spokój… co w praktyce oznaczało, że wszyscy zostali pogonieni do wpisywania do mony i do robienia kolejnych skontrów. Nasze panie mają monę w odwłoku, a ponieważ nie mogą nic uszczknąć z pieniędzy na kulturę+, więc robią obstrukcje wszędzie tam, gdzie to możliwe. Świadczy o tym historia zerwanej współpracy z jedną z dwóch kancelarii prawnych, które oferowały nam pewną ilość godzin swojej pracy w zamian za reklamę. Na uwagę, że kilka aktualnie się toczących spraw w sądzie wymaga obecności adwokata i że zatrudnienie kogo innego będzie kosztowało, NPPD (Nasza Pomylona Pani Dyrektor) oznajmiła, że w takim razie muzeum zapłaci. Jesteśmy BOGACI!

Chyba nie muszę mówić, że nasze sądy generalnie postrzegają nas jako spadkobierców poprzedniego ustroju i często są skłonne oddać wszystko byłym właścicielom. Ci właściciele niekoniecznie chcą zabrać wszystko, a adwokat jest po to, żeby prowadził pertraktacje i układał się w imieniu muzeum…

Ciekawe, co na to nasz kodeks etyczny?

A propos kodeksu, oczywiście został ułożony przez dyrekcję i tak jak podejrzewałam, zajmuje się głównie nami, pracownikami, a konkretnie naszym stosunkiem do dyrekcji. Zasada (i jest to zasada nr 1) jest znana od wieków:

1.       Dyrekcja ma zawsze rację.

2.       Jeśli z jakiegoś powodu dyrekcja nie ma racji, patrz punkt 1.

Jakie to proste!

Na zakończenie uwaga techniczna: zamieszczanie komentarzy na tym blogu nie wymaga zakładania konta i logowania się dokądkolwiek i jest proste, łatwe i przyjemne

KONFACELA

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Misiu kochany, myślami wymienialiśmy się na blogu ś.p. nieodżałowanego Upiora. I wiesz co? NIC się nie zmieniło!

    Znowu mamy dyrekcję, która traktuje nas i – co gorsza – zbiory MNW jak niepotrzebne rupiecie, które trzeba wyrzucić za wszelką cenę. Jak tu dyskutować o naprawie Rzplitej?

    Komentarz - autor: Załamana — 10/10/2011 @ 17:07 | Odpowiedz

  2. Moi Drodzy, a może jednak byśmy sobie powyobrażali jak być powinno. Może byśmy się tu na tym forum wymienili myślami – o co nam chodzi? Może jednak zacząć coś robić póki nie przyjdzie umierać w tym muzeum?

    Komentarz - autor: Misiaczek — 08/10/2011 @ 22:52 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: