M jak Muzeum

25/10/2011

Bitwa 2012

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 20:45
Tags: , , , , , , , , ,

To będzie pozytywny wpis. Naprawdę. Oczywiście chodzi o Bitwę pod Grunwaldem. Obecny sukces,  paradoksalnie, zawdzięczamy Piotrowskiemu, który – przejechał się na tejże Bitwie – próbując ją wypożyczyć do Berlina. Efektem tego wszystkiego była decyzja o konserwacji Bitwy. Jest to przedsięwziecie widowiskowe, budzące powszechną ciekawość głównie z racji sensacyjnej historii (Lorentz wywożący Bitwę pod bobmbami furmanką w 1939), z racji wymiarów tego dzieła i związanych z tym różnego rodzaju problemów.  Na całym świecie muzea pokazują konserwację in tractu, pokazują swoje zaplecze, jak to wszystko wygląda od kuchni. Na PKO BP zawisł znakomity baner z Bitwą z  naszym altreksem i zdjęciami konserwatorów. W telewizji wystąpiła dyrekcja kontaktowa, potargana niczym młoda dziewczyna, bredząc coś o nowym obrazie sztuki polskiej, który mielibyśmy zaproponować naszym widzom z okazji EURO 2012. Potem nasza rzeczniczka powiedziała o „pobudzającym” działaniu Bitwy i porównała je do piłki nożnej. Ponieważ wpis ma być pozytywny, więc nie będę komentowała.

Teraz krótko o solidarności. Nie ma wolności bez solidarności. Nie tylko nie da rady przeczekać tego całego balaganu z glową pod stołem, usprawiedliwiając swoje milczenie tym, że  nie we mnie biją. Rozumiem, ze nie wszyscy jeszcze dostali po głowie i póki co niektórzym wydaje się, że jakoś to będzie. Miało być pozytywnie, ale nie mogę inaczej – nie będzie jakoś,  jak już szanowni państwo wyjmą te swoje głowy z piasku czy też spod stołu, będzie za późno. Na bitwę i na wszystko inne.

KONFACELA

Reklamy

1 komentarz »

  1. Święte słowa, Konfacelo! Wszyscy się pochowali w swoich pokoikach w nadziei, że ich to wszystko ominie… A naszemu NKWD (Naszej Kochanej Wspaniałej Dyrekcji, tudzież Naszej Kurewsko Wpierdzielającej Dyrekcji – inne rozwinięcia skrótu też możliwe) właśnie o to chodzi. Ani się obejrzymy, jak się obudzimy z ręką w przysłowiowym nocniku, a wszystkich nas wymienią na młodych i prężnych (oczywiście w kategoriach Dyrekcji) krewnych i znajomych Królika, a raczej ropuchy Chmiel… A propos – czy już wiadomo, kto będzie naszym długo wyczekiwanym dyrektorem ds. naukowych i czy będzie to kolejna osoba z rodziny tej pani?

    Komentarz - autor: Anonim — 26/10/2011 @ 15:42 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: