M jak Muzeum

28/10/2011

Dwie dyrekcje

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 09:02
Tags: , , , , , ,

Nie wszystko jest tak, jak było. To znaczy za Piotrowskiego. Owszem, różni ludzie się wściekają na głupotę naszych pań  (bardziej elegancko nazywamy to niekompetencją), ale są i tacy, którzy odnaleźli swoje miejsce w szeregu. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nie jest to transakcja bezinteresowna, ale nie wiem tego na pewno, bo i skąd – więc pozostaje mi tylko obserwować to, co się dzieje… ze smutkiem. No bo nie ma wolności bez solidarności. Piotrowski (z niewielkimi wyjątkami) nie potrafił sprawić, żebyśmy zaczęli współpracować i zdradzać siebie nawzajem. NORO nie jest li tylko i wyłącznie kwestią odgórnych regulacji, to także nasza zgoda na to, co się dzieje. Plan wystaw to także nie jest kwestia przypadku. Nie sądzę, żeby powstał metodą szantażu, a przymusu bezpośredniego jeszcze u nas nie ma. Piotrowski miał również tę miłą zaletę, że nie posługiwał się donosami. Wtedy uważałam to za coś normalnego, a teraz postrzegam to jako coś wyjątkowo pozytywnego.

Teraz o niekompetencji. Ja się domyślam, jak to jest. NND (drugie N oznacza Niedouczona) nie ma pojęcia o różnych sprawach i wstydzi się zapytać. Nie zdaje sobie sprawy, że np. taka edukacja to jest cała rozbudowana gałąź wiedzy i że nie robi się tego bez fachowego przygotowania. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o strony internetowe i bazę danych. To że nasza DOK (Dyrekcja Oględnie mówiąc mało Kontaktowa) zna jednego faceta (Sebastiana, Romualda, względnie Damiana), który coś kiedyś słyszał o stronach internetowych, to nie znaczy, że musimy go od razu zatrudnić i wysłuchiwać różnych bzdur, które mu ślina na język przyniesie. Na każdym polu pojawiają się w Muzeum pseudospecjaliści, jacyś krewni i znajomi królika, którzy na czymś tam się znają. Ja też się znam, na ślimakach. Wiem, jak wyglądają winniczki. Ale nie podjęłabym się pracy u cioci w ZOO… bo nie jestem malakologiem.  Ja wiem, że to boli i że NND (tym razem drugie N oznacza Niekompetentna albo do niczego Niepodobna) cierpi ilekroć wychodzi na jaw, że ktokolwiek z nas coś tutaj umie, bo to przecież jest sprzeczne z założeniami, że jesteśmy głupi.

Nie mogę się powstrzymać, żeby nie powtórzyć: Muzeum jest Naszym Wspólnym Domem.  WSZYSCY jesteśmy za nie odpowiedzialni. Bo potem to my będziemy się wstydzili tego, na co teraz tak łatwo się godzimy…

KONFaCELA

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: