M jak Muzeum

16/11/2011

Słuszna to zemsta i zapłata

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 21:02
Tags: , , , , , ,

Przyznaję, że jestem WSTRZĄŚNIĘTA. Ogłuszona. I nic, ale to nic, nie rozumiem. Zacznijmy od nagich, nieprzyzwoitych faktów. Nasz minister (ten poprzedni, bo z tego wszystkiego nawet nie sprawdziłam, jak się nazywa ten obecny), no więc nasz były minister podpisał nowy regulamin organizacyjny. W obliczu tych wszystkich połączeń zupy z kawą i soku z rosołem  było oczywiste, że zmniejszy się liczba kuratorów. Ale nie tylko pracownicy merytoryczni mieliby podlegać temu, co nasze panie, za Piotrowskim, nazywają reformą… Stąd wiadomo było, że część osób zostanie zdegradowana (część zaś WYWYŻSZONA) i że wszyscy oni muszą dostać nowe umowy i zakresy obowiązków… A tymczasem okazało się, że dyrekcja naczelna po powrocie ze Stanów postanowiła nam wreszcie odpłacić za głupie listy do MKiDN, nie mówiąc o radzie powierniczej… i postanowiła zwolnić siedem osób „z powodu likwidacji stanowisk”. W tej liczbie jest jeden kurator – zwolniony bez jakiegokolwiek uzasadnienia, bo jest to jeden z najmniejszych działów w Muzeum, opiekun ekspozycji – rozumiem, że póki co nie ma żadnej ekspozycji (i prędko nie będzie), facet od zakupów, niegdysiejsza szefowa działu administracyjnego, która przez krótki czas pozostawała w randze wice-dyrektora do spr. technicznych… Najbardziej wstrząsająca jest historia kuratora zbiorów sztuki współczesnej od 1914 roku czy jak tam się teraz ten dział nazywa – podejrzewam, że nasz nowy dyrektor jakoby naukowy ma jakiegoś swojego człowieka na to miejsce… Inaczej nie jestem w stanie tego zrozumieć. A może tutaj nie ma nic do rozumienia. Po prostu pani dyrektor uważa nas za głupich i niewdzięcznych i odpowiednio do tego nas traktuje… Otaczające ją niewielkie gronko przyjaciół jeszcze ją w tym upewnia… Gronko zostanie wywyższone – uwznioślone albo udynione – albo po prostu awansowane, a pozostali będą z lękiem czekali na telefon z kadr… Słuszna to zemsta i zapłata, słuszne to krwawe porachunki… za wszystko co nie wyszło w życiu naszej dyrekcji… A sądzac z rozmiarów zemsty… sporo musiało jej nie wyjść…

KONFACELa

Reklamy

13 Komentarzy »

 1. Czy nie sądzicie, że zwolnienie KN-S to miejsce dla Rypsona? Tak na wszelki wypadek, gdyby następny się nie sprawdził. Swoją drogą już mi go szkoda.

  Komentarz - autor: Mumia — 18/11/2011 @ 00:55 | Odpowiedz

 2. A może wreszcie przestać narzekać, tylko zacząć działać? Strajk (tu największe pole do popisu mają osoby zaangażowane w remont, tzw. rearanżację i „Wywyższonych”)? Listy do ministerstwa i mediów? Demonstracje pod MNW albo ministerstwem? Wysyłanie mejli gdzie sie da?

  Komentarz - autor: Oburzony (jeden z wielu) — 17/11/2011 @ 21:39 | Odpowiedz

 3. To teraz bedziecie przelewac krew! Sól ziemi naszej.

  Komentarz - autor: Anonim — 16/11/2011 @ 22:36 | Odpowiedz

 4. Pani dr Sito?!?!?! Ja pierdole, co za draństwo! Za te wszystkie świetne wystawy, które zrobiła, za te wszystkie katalogi i super galerię?!?!?! Tego nie można im darować!!! Poleje się krew!

  Komentarz - autor: Anonim — 16/11/2011 @ 22:27 | Odpowiedz

 5. a zdrojewski ma być ministrem…

  Komentarz - autor: pindak — 16/11/2011 @ 22:17 | Odpowiedz

 6. Pani dr Sito
  Pan Tywonek od kupowania
  Pani Lorent, Kierownik Działu Administracyjnego
  Pan Jabłoński, Kierownik Ekspozycji,
  Pani Iwona z Zamówień (tu już nie ma się co dziwić),
  Jakiś Pan noszący obrazy

  Komentarz - autor: Anonim — 16/11/2011 @ 22:09 | Odpowiedz

 7. A ja mam nadzieję, że nie upadliśmy. Musimy się tylko otrzasnąć z szoku, że coś takiego wogóle mogło się stać. Jutro nie będziemy udawać, że nic się nie stało, tylko solidarnie, jak jeden zespół wystapimy w obronie kolegów.

  Komentarz - autor: ups — 16/11/2011 @ 21:58 | Odpowiedz

 8. Za zwolnienie K. N-S te suki będą się w piekle smażyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Komentarz - autor: Anonim — 16/11/2011 @ 21:53 | Odpowiedz

 9. KURWA MAĆ!!! Po dzisiejszych newsach nic innego człowiek nie może powiedzieć…

  Komentarz - autor: Anonim — 16/11/2011 @ 21:51 | Odpowiedz

 10. Proszę o więcej precyzji. Piszesz Konfacelo o siedmiu zlikwidowanych stanowiskach. Jakoś nie mogę się doliczyć. Dlaczego nie nazwiskami i stanowiskami przecież chodzi o konkretnych ludzi, którzy potrzebują wsparcia od kolegów, choćby uściśnięcia ręki, dobrego słowa. Niczego innego nie mogą się spodziewać… Tak nisko upadliśmy…

  Komentarz - autor: klopsik — 16/11/2011 @ 21:33 | Odpowiedz

  • Sześć osób. Jeśli chodzi o kobietę z zamówień to chyba wszyscy się zgodzą, że to decyzja słuszna, ale pozostałe osoby? To pomyłka absolutna. Pani Hania i Pan Tywonek są z tego samego działu – administracji. Zwalniać prawie cały dział to absurd. Kto nam teraz będzie robił „zakupy”? Pan Gryboś? A kto ogarnie sprawy administracyjne jak zabraknie Pani Hani? Ci ludzie są bardzo potrzebni.
   Zwolnienie Pani Sito? No nie to już zupełna przesada.
   I z tego co się mówi dalsza część zwolnień w nowym roku. Brr

   Komentarz - autor: Anonim — 17/11/2011 @ 06:15 | Odpowiedz

   • Nasz duecik po prostu robi co chce i ma na to milczącą zgodę pracowników. Na te durnowate pomysły, Pobielenie ścian to nie jest remont !!! A teraz te harpie zgłodniały i zaczynają nas wyżerać

    Komentarz - autor: aaaaaa — 17/11/2011 @ 23:40

   • Pomyślcie tylko – a co my możemy? Zrobimy straszną rewolucję! I co nam to da.To strasznie brzmi, ale taka jest prawda. Panie mają ddduużżżeee chody w ministerstwie od którego zresztą dostają dyrektywy. To nie ich widzimisię, że zwalniają ludzi – tylko odgórne decyzje ministra. Szkoda tylko, że przy okazji zwolnień pozbywają się dobrych pracowników. Ciekawy jestem jakie były powody zwolnienia. Jakoś trudno sobie wyobrazić, że Pani Nowakowska Sito podpadła tak z dnia na dzień??!? A pani Hania Lorent? Ktoś słusznie napisał – kto ogarnie ten cały bałagan jak nie będzie tej Pani. Przecież ona odwalała kawał dobrej administracyjnej roboty. I za dobrą pracę została zwolniona? A Pan Krzysztof Tywonek? Nasz niezastąpiony zaopatrzeniowiec.I gdzie w jego wieku ten Pan dostanie pracę?!? Kto go zatrudni? A poza tym czy zaopatrzeniowiec już muzeum nie będzie potrzebny, że likwiduje się jego etat?? On jest potrzebny w muzeum 24 godziny na dobę. Ach!! szkoda gadać. To był potwornie głupi ruch. Te Panie dyrektorki od początku nie szanowały nas pracowników. I choć przez ten rok starano się je tłumaczyć i wiele głupich decyzji „wybaczyć” to po tym co zrobiły teraz w całym muzeum panuje ogólna nienawiść. A miało być tak dobrze. Ach szkoda gadać.

    Komentarz - autor: Anonim — 18/11/2011 @ 06:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: