M jak Muzeum

01/12/2011

Rada i Reforma

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 16:12

Po raz kolejny – nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jakiekolwiek skargi kierowane do naszej rady Powierniczej nie mają najmniejszego sensu. Cały ten gruopon nie ma najmniejszego pojęcia, co się u nas dzieje. Oni muszą odfajkować kolejne posiedzenie i są głęboko przekonani, że muzeum wymaga REFORMY. Ponieważ nasza dyrekcja im tę reformę gwarantuje, więc będą ją popierać. Wiadomo. Jest kryzys, kryzys ekonomiczny i wszystkie duże i małe firmy wymagają reform. Nikt się nie zastanawia, o jakie zmiany chodzi, byleby były zmiany, nieważne czy na gorsze, czy na lepsze. Nikt się nie zastanwia, czemu te zmiany mają służyć. Chodzi o to, żeby były. Poza tym członkowie rady zawsze byli przekonani, że w muzeum pracuje za wiele ludzi. Nikt nie próbował analizować, skąd się wzięła taka czy inna liczba działów (z podziałów chronologicznych w historii sztuki), ani dlaczego bardziej liczebne zbiory miały większą liczbę pracowników. We wszystkich firmach zwalnia się ludzi, likwiduje oddziały, zwija całe przedsiębiorstwa. Po co komu Muzeum Narodowe? Dlatego to, co robi nasza pani dyrektor tak bardzo się podoba. Bezkompromisowa, zdecydowana, prawdziwa reformatorka. Dosyć tego rozrabiactwa! Robotnicy do łopat, poeci do piór, muzealnicy…
KoNFACELA

Reklamy

16 Komentarzy »

 1. A ptaszki na mieście ćwierkają, że nasza nieodżałowana Chmiel już ostrzy sobie ząbki na posadkę vice-dyr w CSW ZUJ…

  Komentarz - autor: Anonim — 06/12/2011 @ 18:59 | Odpowiedz

 2. Konfacelo, czy to prawda że nową szefową malarstwa polskiego została specjalstka od malarstwa obcego???

  Komentarz - autor: Anonim — 06/12/2011 @ 18:57 | Odpowiedz

  • To prawda żałosna ale najprawdziwsza. Wydawało się żartem stało się faktem. Czyżby 19 wieczne obce jest już opisane skatalogowane i stało się nudno bo wszystko juz wiadomo?! Trzeba się zając czyms innym? Pewnie na rocznice wyjdzie katalog polskiego skoro obcego juz jest…

   Komentarz - autor: zdumiona — 08/12/2011 @ 00:20 | Odpowiedz

 3. Już najwyższa pora iść z tym wszystkim do jakiejś gazety. Byle nie Wyborczej, bo tam kochają Morawińską, a połowa GW to kolesie Chmiel, na czele z Romanem Pawłowskim, jej najlepszym kumplem, który lansował ją na ministra kultury. Może Rzeczpospolita by się zainteresowała? Trzeba opowiedzieć ze szczegółami, co się u nas od roku wyprawia, pokazać różne pisma, które przeszły bez echa, wysłać im wspaniały Kodeks Etyki, zarządzenie o samokontroli zarządczej i inne takie. Trzeba to wszystko w końcu wyciągnąc na światło dziennie i ośmieszyć. Niech przyjdą do naszej Dyrekcji i zapytają wprost, za co wyleciała Chmiel – wszyscy chcą to wiedzieć. Nie ma co liczyć, że nasza Dyrekcja spojrzy łaskawym okiem na nasze podania i pisma, nawet te podpisane przez 99% załogi. Rada Powiernicza ma nas gdzieś, podobnie Ministerstwo. Panie robią porzadek i dobrze. Nikogo nie ochodzi, czy z robią to z sensem i jakim kosztem to się odbywa. Ludzie, obudźmy się w końcu z tego letargu, bo skoro mogły zwolnić taką osobę, jak dr K. N-S, to mogą zrobić WSZYSTKO, nie widzicie tego?

  Komentarz - autor: Anonim — 04/12/2011 @ 18:21 | Odpowiedz

  • A niby kto ma iść do tej gazety? Jeśli kuratorzy do tej pory nie wygrzebali się z pismem w obronie KNS do Rady Powierniczej, podczas gdy z zewnątrz poszło już 4 czy 5 listów? Wstyd!

   Komentarz - autor: Anonim — 05/12/2011 @ 00:17 | Odpowiedz

   • listy listami, ale tu jest wskazany jest bojkot tzw. środowiska. nie wyobrażam sobie przyjście kogokolwiek miejsce dr KNS, a wróble ćwierkają o dr IL byłej kustoszki działu, to byłoby przegięcie z jej strony

    Komentarz - autor: Anonim — 06/12/2011 @ 02:46

   • Jaki bojkot!!! O czym wy mówicie?! Co to da. One już podjęły decyzję i jej nie zmienią. Zastanówcie się nad tym co wy piszecie i do czego namawiacie. Myślicie, że jak udało się nam z Piotrowskim to teraz możemy tak ze wszystkimi robić Jesteście żałośni. Na mieście już krążą o nas plotki jacy to CUDOWNI, ZGRANI z nas pracownicy.
    Z maniackim uporem piszecie o kuratorce a gdzie święte oburzenie przy innych zwolnionych. Na liście było 5 czy 6 osób. Pani kurator da sobie świetnie radę. Ma drugi etat na uniwersytecie, piszę artykuły, książki – nie za darmo. A tamci ludzie gdzie znajdą pracę. Kto ich przyjmie. Nad nimi trzeba płakać. To obrzydliwe, że nawet w takiej sytuacji jak zwolnienia są między nami podziały na tych bardzo ważnych i nieistotnych.

    Komentarz - autor: Anonim — 06/12/2011 @ 03:31

  • Wszyscy są zaniepokojenie sytuacją w mnw. Nie ma osoby, która by nie była przerażona tym co te starsze panie wyprawiają – no może za wyjątkiem synka pani Labudy, który zatrudniony na stanowisku donicnierobienia zdaje się mieć wszystko w du..e. On jedyny jest spokojny, bo on jedyny jest nie do ruszenia. Wszyscy inni drżyjcie.

   Komentarz - autor: Anonim — 05/12/2011 @ 05:50 | Odpowiedz

  • Ale problem polega na tym, że one faktycznie mogą wszystko. I wszyscy to widzimy. A skoro takiś cwany to idź do gazety. Czemu jeszcze nie byłeś? Boisz się? Czy może czekasz aż inni zrobią to za Ciebie. To wolny kraj a pisma o których piszesz są ogólnodostępne dla pracowników mnw. Zrób kopię i idź do gazety. Uwielbiam ludzi, którzy mówią trzeba zrobić to.., napisać to.., pójść tu.., złożyć tu.., a sami siedzą cichutko i modlą się aby inni za niego oberwali. Najważniejsze koleś to odwaga.

   Komentarz - autor: Anonim — 06/12/2011 @ 18:06 | Odpowiedz

   • Sam to nikt nie pójdzie. Trzeba działać RAZEM. Jedna osoba pójdzie, a potem reszta się wypnie? Wszyscy srają ze strachu po gaciach, jak tu wierzyć w solidarność wśród pracowników mnw? Pewnie nie jedna osoba już by dawno gdzieś doniosła, ale każdy się boi, że nikt go nie poprze. Gdybyśmy działali razem, jak np podpisując list popracia dla KNS (czy DI za czasów Piotrowskiego), baby by się może przestraszyły albo chociaż obraziły i poszłyby sobie. Pojedyncze jednostki NIC tu nie wskórają, niestety.

    Komentarz - autor: Anonim — 06/12/2011 @ 18:47

 4. Rybson wydaje się OK. Miły, sympatyczny, trochę zagubiony – ja się nie dziwię – przyszedł do pracy w nie ciekawym dla siebie momencie. Zwolnienie pani NS, były podejrzenia, że to przez niego została pozbawiona pracy. Facet musi mieć ciężko, ale radzi sobie dobrze. Uważam, że jest spoko.
  Ja mam inne pytanie do pracowników – czy ktoś wie coś o zebraniu tej pożałowania godnej Rady Powierniczej? Co ci kretyni uchwalili? Czy jak zwykle była to bezsensowna nasiadówka? Jack przyjechał za nasze, spał za nasze, jadł za nasze, wrócił za nasze – czyli okradł muzeum i nic nie pomagając wrócił do siebie. Jak zwykle. A wszyscy na to pozwalają.

  Komentarz - autor: Anonim — 03/12/2011 @ 08:02 | Odpowiedz

  • Ostre słowa, ale prawdziwe. Na co nam ta Rada Powiernicza?!! Po co utrzymujemy ludzi, którym chyba na rękę całe to zamieszanie panujące w muzeum.
   Wiem, że Rada dostała pismo – protest w sprawie Pani Sito. Przeszło bez echa. Jak można nie zareagować na coś podpisane przez ponad 30% pracowników!! To świadczy o tym jak ci ludzie się interesują NASZYM DOBREM.

   Komentarz - autor: Anonim — 04/12/2011 @ 17:35 | Odpowiedz

  • A kto to jest ten Rypson? Ktoś go przedstawił pracownikom?

   Komentarz - autor: Anonim — 05/12/2011 @ 02:29 | Odpowiedz

 5. A jak wrażenia po pierwszym dniu pracy Rypsona? Może jakieś przecieki?

  Komentarz - autor: Zgred — 02/12/2011 @ 20:30 | Odpowiedz

  • przecieki to są na ryzalicie i to jak deszcz pada

   Komentarz - autor: Anonim — 07/12/2011 @ 00:50 | Odpowiedz

 6. Byli. Napili się kawy, herbaty ( zrobionej przez naszą niezawodną panią Hanię ). Wzięli kasę. Wrócili do siebie. Jak zwykle. Nic nowego. A czego się spodziewać po ludziach, którzy absolutnie nie interesują się naszym muzeum? Dla nich to jeszcze jedno płatne spotkanie. Na którym muszą być, bo nie zarobią. Żenada. Cała ta Rada Powiernicza to farsa, zakłamanie, obłuda. Tfu

  Komentarz - autor: Anonim — 01/12/2011 @ 18:54 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: