M jak Muzeum

21/12/2011

Picie herbaty

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 22:59
Tags: , , , , , , , ,

Jak wiadomo, spotkanie z panią dyrektor trwało niecałe 10 (słownie: dziesięć) minut, były pierniki i kolędy z taśmy (zupełnie tego nie rozumiem – w zeszłym roku choinka była be – nie mówiąc o kolędach, a tu taka niespodzianka). Poza tym przyszło sporo osób (podobno kilkadziesiąt albo nawet koło setki, różne źródła różnie podają, jak to w wielkim świecie). To wielki sukces naszej pani dyrektor, która jak pisałam, może spać spokojnie… W ogóle, jak mówią, było milusio, pani dyrektor nawet obiecała, że nie będzie więcej reorganizacji, ani co za tym idzie, kolejnych zwolnień. Nagrody nie były jakoś specjalnie szokujące i to to też było milusie…
…Mój drogi Czytelniku… czy poczułeś się bezpiecznie? Było źle, ale udało Ci przetrwać, to ci inni, głupi, brzydcy i źli narazili się pani dyrektor, a Ty jesteś bezpieczny, co…? Teraz już wszystko będzie dobrze! Wiadomo że w Muzeum pracuje za dużo osób, a jak się towarzystwa nie pilnuje, to wszyscy na okrągło piją herbatę i co tam jeszcze było, daliby się zabić za nagrodę, prawda? Rzecz w tym, że przez lata nagrody dla pracowników merytorycznych były przyznawane za przede wszystkim za wystawy, a nie według widzimisię pani dyrektor, więc jeśli był ktoś, kto dałby się zabić za tę ewentualną nagrodę – to była to osoba, która istotnie piła herbatę i nic nie robiła!
…A co do dyscypliny pracy czyli pilnowania całego tego towarzystwa… naprawdę uważasz, że powinno się nas pilnować?  Kogo, Twoim zdaniem, powinno się pilnować? Merytorycznych, a może konserwację? Kuratorów? Szatynów? Osoby do 35 roku życia? Kustoszy dyplomowanych? Oczywiście Ciebie nie trzeba pilnować, to wiadomo…   I co, naprawdę myślisz, że wydajność pracy rośnie wraz ze wzrostem dyscypliny? Naprawdę w to wierzysz?! Jak mówią, z niewolnika nie ma pracownika, a ja dodam od siebie, że ten, kto się boi, koncentruje się na przestrzeganiu zasad dyscypliny, np. liczy minuty spóźnienia, zamiast zajmować się problemami merytorycznymi, nie mówiąc o wklepywaniu do mony.  Mój drogi Czytelniku… czy my nie jesteśmy za duzi na takie zabawy?…

KonFAcELa

Reklamy

5 Komentarzy »

 1. Cyt. „Dlaczego na nagrodę nie ma szans uczciwie pracująca osoba?”
  Bo głównie to osoba/ludzie cisi pokornego serca, robiacy dużo i dobrze , wykonujacy swoją mrówcza pracę (czasem wręcz syzyfową), której nikt nie zauważa- poprostu nie mają siły przebicia na tle lizodupów liczących na wzgledy u przełożonych.Wykonują oni prace z samego poczucia obowiązku- bez obłudy i kombinatorstwa.
  Często też jest to wina kierownika działu który przez swą bierność, stagnacje tudzież kompleksy/obawy przed zbytnim „wychylaniem się”(pozdrowienia dla Anuszewskiego) nie zgłasza do nagród tych zasłużonych. Oczywiscie to tylko moje skrome zdanie w tym temacie. A tym czasem kochani Wesołych i zdrowych….

  Komentarz - autor: Dżepetto z Wilanowa — 26/12/2011 @ 00:06 | Odpowiedz

 2. Kadrom nagroda należała się za straty moralne – przecież to musiało być psychicznie bardzo obciążające wręczanie tylu wymówień. To chyba bardzo niekomfortowa sytuacja psychiczna!

  Komentarz - autor: Anonim — 22/12/2011 @ 17:43 | Odpowiedz

 3. zaglądnąłem na stonę internetową mnw. Tam wszystko bz jeśli chodzi o personalia.

  Komentarz - autor: haga — 22/12/2011 @ 15:13 | Odpowiedz

 4. Oj, oj, oj. Od tej herbaty lejącej się na tym blogu to już mnie mdli… Może warto poruszyć jakieś sprawy merytoryczne? Np. to, że organizatorzy wystawy „Wywyższeni” zamierzają na niej powiesić portrety przedstawicieli dynastii Romanowów w stanie zachowania urągającym wszelkiej przyzwoitości. Jak się coś ma, to się o to dba. Zwłaszcza, jak się jest muzeum państwowym. Jeden z przedstawicieli tej dynastii, Aleksander II założył muzeum, którego MNW jest kontunuacją. Tym bardziej więc z okazji jubileuszu nie wypada publicznie się chwalić, do jakiego stanu doprowadziło się portrety „ojca-załozyciela” i jego rodziny… To chyba niezbyt dobry komunikat dla ewentualnych sponsorów i innych dobroczyńców? Może warto pomyśleć, jak mogą czuć się Rosjanie zobaczywszy stan zaniedbania portretów bardzo obecnie szanowanej przez nich dynastii? Jak my byśmy sie czuli widząc podobnie zniszczone i wystawione na widok publiczny portrety polskich królów? Może trzeba było te portrety po prostu oddać Rosjanom, jeśli sami nie chcieliśmy albo nie potrafiliśmy o nie zadbać?

  Komentarz - autor: Anonim — 22/12/2011 @ 00:33 | Odpowiedz

  • Herbata, pijący, bojący się, włażący w dupę….itp Konfacelo kochana, że jesteś merytoryczna to wiemy z Twoich wpisów, ale daj Ty spokój innym pracownikom. Przyszli na spotkanie a to ich sprawa. Spotkanie z dyrekcją trwało 10 min. ILE BY NIE TRWAŁO TO I TAK BĘDZIE ŹLE. Były pierniki – były i co z tego. Już sobie wyobrażam Twoje wpisy gdyby dyrekcja przełamała się opłatkiem. TEŻ BY BYŁO ŹLE. Umówmy się cokolwiek te panie nie zrobią, nie powiedzą to jest źle więc dajmy sobie spokój.
   Ludzie przyszli na spotkanie, bo te spotkania należą do tradycji muzeum a my jako muzealnicy z długoletnim stażem nie na jednym takim spotkaniu byliśmy i nie na jednym jeszcze będziemy. Czy spotkania z Ruszczycem były wspaniałe, szczere? Wątpię. A na niego samego nikt patrzyć nie mógł, ale ludzie przychodzili.
   To, że będą zwolnienia też wiemy. Mało było takich osób, które uwierzyły dyrekcji w zapewnienia, że zwolnień nie będzie. A co na spotkaniu świątecznym miała dyrekcja wypalić z grubej rury, żebyśmy się bali, bo od stycznia zacznie się jatka!! Dobrze, że nie mówiła tego. Idą święta i całe to spotkanie było spotkaniem świątecznym i tak powinno być.
   A co do nagród… no cóż. Za co dostały panie z kadr? jakby sprawdzić poprzednie listy nagrodowe to zdaje się, że w zeszłym roku wszystkie paniusie z kadr dostały nagrodę a jeszcze wcześniej też były na liście. Fajno jest dostawać nagrodę co roku za to tylko, że się pracuje w kadrach. Naprawdę są takie zasłużone? Przenoszenie regałów z aktami osobowymi. To ich obowiązek. Ich dokumentacja. Za to im płacą, bo na tych aktach pracują. I za to nagrody się nie dostaje. A przynajmniej nie powinno. No ale cóż… bez komentarza. Po wyczytaniu ich nazwisk widziałem ludzi, którzy mieli ochotę gwizdać.Za co dostał Pobikrowski? To zagadka do rozwiązania dla Rutkowskiego. Ponoć coś zaoszczędził – a to znaczy, że wcześniej nie oszczędzał – jego powinno się zwolnić a nie nagradzać. A Gryboś? Czym się tak zasłużył? Nad tym droga Konfacelo trzeba płakać a nie nad spotkaniem trwającym 10 min. Po raz kolejny zostaliśmy wydymani przez dyrektorskie dupowlizy ( choć powiem szczerze, że niektóre nagrody były słusznie przyznane ). Nad tym trzeba płakać i o tym pisać i coś z tym zrobić. To powinno być numerem jeden na tym blogu. Dlaczego pieniądze nas wszystkich wpadają do rąk darmozjadów – czy tylko dlatego, że są bliżej żłoba. Dlaczego na nagrodę nie ma szans uczciwie pracująca osoba. TO SĄ PIENIĄDZE NAS WSZYSTKICH. WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW. NIE GODZĘ SIĘ ABY MOJĄ KASĘ DOSTAŁY PANIUSIE NP. Z KADR ZA PRZENOSZENIE AKT OSOBOWYCH. ZGROZA. To powinno się oprotestować a nie rozpisujecie się o spotkaniu świątecznym.

   Komentarz - autor: Anonim — 22/12/2011 @ 07:03 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: