M jak Muzeum

19/02/2012

Folwark zwierzęcy

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 22:54
Tags: , , , , , , , , ,

Przez krótką chwilę miałam nadzieję, że nasz premier dokona rekonstrukcji rządu. Ale chyba nic z tego, a szkoda. Piszę o tym, ponieważ odbieram postawę naszego ministra jako przejaw arogancji władzy, nieliczącej się z obywatelami. Powiem więcej, jesteśmy instytucją utrzymywaną z podatków. To nie jest prywatny folwark. Każdy obywatel w tym kraju ma prawo zapytać, na co wydawane są pieniądze w takiej instytucji jak nasza. Zajrzyjcie sobie na muzealną stronę BIP. Ostatnie sprawozdanie finansowe pochodzi z 31 grudnia 2009 roku. Dlaczego nasze panie tak długo przewlekają sprawę powołania nowej rady pracowników? Oprócz niechęci do spotykania się z kimkolwiek, kto mógłby zadawać niewygodne pytania,  jak same przyznają, obawiają się, że wgląd w dokumenty finansowe mogłyby mieć osoby, które nie znają się na finansach! Rzeczywiście obawiam się, że nikt z nas zna się na kreatywnej księgowości, ale cztery działania mamy opanowane. Potrafimy czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski. Podobnie jak tzw. przeciętny obywatel i płatnik podatków mamy prawo wiedzieć, np. skąd wzięto pieniądze na wszystkie te dywany na drugim piętrze (i dlaczego wnuczka ociemniałego Wita Stwosza prowadzi go do damskiej toalety?) i  co z fundraising gala diner na ryzalicie,  to był taki świetny pomysł! Czy inne nasze pomysły na zdobycie pieniędzy, wszystkie te dopinane i rozpinane plany i projekty prowadzone przez dział promocji, podzielą los fundraising gala diner? Jakie oszczędności przyniosła tzw. restrukturyzacja w zeszłym roku? Wiemy komu posłużyła i do czego, ale mnie interesują pieniądze (mimo że nie znam się na finansach). Prywatny właściciel może sobie pozwalać na fanaberie, bo firma jest jego własnością. Dyrektor instytucji utrzymywanej z publicznych pieniędzy nie może niszczyć czegoś, na co wszyscy pracowaliśmy latami, bo Muzeum nie jest jego własnością. To nie jest prywatny folwark dyrekcji, a tym bardziej folwark zwierzęcy.

kONFACELA

Reklamy

8 Komentarzy »

 1. A ja myślę że to polonistka

  Komentarz - autor: Anonim — 22/02/2012 @ 11:24 | Odpowiedz

  • Też tak myślę. Wpisy księgowej są bardziej zgodne z zasadami gramatyki języka polskiego.A co do treści, to szkoda gadać.

   Komentarz - autor: Anonimek — 22/02/2012 @ 16:13 | Odpowiedz

 2. Wszyscy wiedzą, że nasza niezapomniana dyrektor od wystających ramiączek zorganizowała sobie w muzeum kongres obywateli kultury za pieniądze z budżetu wystawy estońskiej. Czy takie rzeczy powinny mieć miejsce w państwowej instytucji kultury? To nie prywatny folwark tych pań!

  Komentarz - autor: Anonim — 21/02/2012 @ 15:33 | Odpowiedz

 3. To wcale nie są głupoty. Ciekawi jesteśmy co się dzieje z forsą w naszej instytucji. Na wystawy, wydawnictwa i szkolenie pracowników dyrekcja nigdy nie ma kasy, ale na wystawne obiadki, dywany w gabinetach i własne wyjazdy zagraniczne to jakoś znajduje.

  Komentarz - autor: Anonim — 21/02/2012 @ 12:29 | Odpowiedz

 4. Szanowny KONFACELA

  Zanim będziesz pisał takie głupoty to zapoznaj się z przepisami kto publikuje sprawozdanie finansowe. Proponuje za robotę a nie głupoty pisać.

  Komentarz - autor: PAPA — 20/02/2012 @ 15:32 | Odpowiedz

  • A czyżby dał głos ktoś z dyrekcji?!? A może to nasza „niezastąpiona” gł. księgowa? No właśnie wielka finansistko – do roboty się weź a nie w godzinach pracy na stronach internetowych siedzisz!!! Pokaż za co cię tyle lat w tym muzeum trzymają. Udowodnij, że nie układy w ministerstwie tylko twoja wiedza cię tu trzyma.

   Komentarz - autor: Anonim — 21/02/2012 @ 19:02 | Odpowiedz

   • Jaka wiedza??? Bo umrę ze śmiechu!

    Komentarz - autor: Anonim — 22/02/2012 @ 00:18

  • Poziom komentarza PAPA wskazuje, ze rzeczywiscie odezwala sie ksiegowa,..

   Komentarz - autor: Anonim — 22/02/2012 @ 01:20 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: