M jak Muzeum

29/02/2012

Poczta Konfaceli

Moi drodzy, bardzo Wam dziękuję za komentarze. I za troskę, ale jak to już zostało napisane – ten blog nie znajduje się na serwerze GW, której jakoby nie było wszystko jedno, tylko na zagranicznym serwerze. Co mnie cieszy.
Co do Upiora… Chciałabym przypomnieć, że swego czasu całe ministerstwo (kultury), na czele z ówczesnymi władzami naszego departamentu, zaczytywało się Upiorem. I jak to bardzo źle, och jak bardzo źle, świadczy o naszym ministerstwie, że najpierw odrzuciło to wszystko, co proponował Piotrowski, a potem, kiedy to samo zaproponowała nasza obecna dyrekcja, zaakceptowało wszystkie te bzudy bez mrugnięcia okiem! Jak wszyscy pamiętamy, nasze ministerstwo było ostatnio gorącym rzecznikiem obrony praw autorskich… Na miejscu Piotrowskiego złożyłabym zażalenie, a już na pewno napisała suplement do Muzeum krytycznego
Czy ten blog, Mjakmuzeum, to jedyna forma oporu w Muzeum? Tak, na razie chyba tak. Staruszeczko, pozwól mi się zastanowić, możesz być pewna, że się odezwę. Muszę pomyśleć.
Idźmy dalej. Tak, mnie też irytują wszystkie te bezczelne kłamstwa w żywe oczy, cała ta śmieszna propaganda sukcesu jak za Gierka, mamy nowe domy, nowe huty, mamy pięćset kilometrów wybrzeża, przetrag na gwoździe do gwoździarek odbędzie się we czwartek, pomalowaliśmy już dwie ściany, a pomalujemy jeszcze cztery, pani X dostała wymówienie, wynienimy szare na złote, po dyskusji na temat koloru klamek w nowych drzwiach zdecydowaliśmy się na drzwi bez klamek, PIPa nie stwierdziła żadnych uchybień, ministerstwo nas kocha, prezydent nas kocha…
Co do naszych związków… To znaczy związków zawodowych, a konkretnie Solidarności… za dużo w tym składzie różnych niezdrowych relacji z panią dyrektor, wszystkich tych pokłonów i czułych szeptów na uszko, przesadnej układności i służbistości, niepotrzebnych forów, a że pani dyrektor może, ale nie musi, ale gdyby zechciała… Obejrzałam sobie własnie nowy skład władz konkurencyjnych związków… czy tam w ogóle coś się zmieniło? Swego czasu jedna idiotyczna skarga ówczesnego i obecnego przewodniczacego zablokowała na półtora roku radę pracowników, ciekawe czy faceta gryzie sumienie? A jeśli go nie gryzie, to dlaczego? Ciekawie byłoby wiedzieć.

KonFACELA

Reklamy

29 Komentarzy »

 1. pani X dostała wymówienie, bo takie czasy

  Komentarz - autor: abc — 15/03/2012 @ 12:58 | Odpowiedz

 2. aaa

  Komentarz - autor: abc — 07/03/2012 @ 16:58 | Odpowiedz

 3. Wściekliście się, czy co? O co chodzi z tymi szafami? Jak były stare i brzydkie, to można (trzeba) było zmienić na nowe. Tak samo stare świetlówki – teraz robi się to wszędzie. Nie słyszeliście, że w UE obowiązuje oświetlenie energooszczędne?! I nie upiększa się wnętrz pseudozabytkowym barachłem. Gmach MNW to lata 30-te XX wieku, a nie pałac z XVIII wieku. Poza tym – część biurowa instytucji powinna być funkcjonalna, a nie puszyć się pretensjonalnymi żyrandolami, kinkietami, kobiercami i ociekać złotem. To śmieszne i zarazem żałosne. Ludzie z zewnątrz się śmieją.

  Komentarz - autor: xyz — 04/03/2012 @ 18:01 | Odpowiedz

  • Wreszcie rozsądne zdanie. Czysto, funkcjonalnie- tak a pretensjonalnie nie.Nie w biurze, miejscu pracy. Na kilometr widać, że wystrój leczy kompleksy i realizuje nieosiągalne marzenia o korzeniach.

   Komentarz - autor: Anonim — 04/03/2012 @ 20:22 | Odpowiedz


   • Polecam dla funkcjonalnych.
    Żyjcie sobie tam dalej, jęczcie na blogu, a niedługo i tak emerytura. I dobrze.

    Komentarz - autor: Anonim — 09/03/2012 @ 20:19

 4. KonFACELA a jak sumienie sie ma. Pisać takie coś i oszkalowywać koleżanki i kolegów z naszego Muzeum Narodowego. A może napiszemy co dobrego zostało zrobione dal Muzeum i jego Oddziałów przez ostatnie dwa lata.

  Komentarz - autor: PPPS — 03/03/2012 @ 15:51 | Odpowiedz

  • A niby co zostało zrobione? Może Ty napiszesz, „POLONISTO” drogi, z chęcią poczytamy! Tylko bądź łaskaw stosować się do zasad gramatyki i ortografi, bo inaczej to niewiele można zrozumieć.

   Komentarz - autor: Anonim — 03/03/2012 @ 20:17 | Odpowiedz

  • co zostało zrobione dla Muzeum i jego Oddziałów przez ostatnie 1,5 roku lub sukcesy Pani Morawińskiej:
   1) objęcie funkcji dyrektora w wieku emerytalnym (bez konkursu)
   2) zatrudnienie swojej partnerki życiowej na stanowisku zastępcy do spraw zarządzania bez wymaganych uprawnień (mgr filologii polskiej)
   3) zatrudnienie B. Chmiel na stanowisko dyrektora do spraw komunikacji
   4) zwolnienie B. Chmiel ze stanowiska dyrektora do spraw komunikacji (bez podania przyczyn pracownikom)
   5) przejęcie głównych zasad strategii poprzednika oraz jego wizji muzeum i podanie jej jako własnej (strategia była powodem zwolnienia Piotrowskiego)
   6) przyjęcie tejże strategii przez ministerstwo i Radę Powierniczą
   7) m.in. połączenie w jeden organizm 200.000 zbiór graficzno-rysunkowy, w celu „lepszego zarządzania”
   8) zatrudnienie specjalistki malarstwa rosyjskiego i francuskiego oraz niemieckiego XIX wieku na stanowisku kuratora zbiorów sztuki polskiej
   9) zatrudnienie koleżanki z Domu Pracy w Wigrach na stanowisku kuratora Muzeum Rzeźby (bez konkursu)
   10) jw. na stanowisko kuratora Muzeum w Nieborowie
   11) zatrudnienie archeologa P.Rypsona na stanowisku kuratora zbiorów sztuki nowoczesnej i jednocześnie dyrektora do spraw naukowych
   12) 3 sprawy w sądzie pracy w sprawie o mobbing (stan na luty 2012)
   13) remont korytarza na 2. piętrze w części biurowej i wymiana świetlówek
   14) zamknięcie muzeum na 9 miesięcy w celu … właściwie w jakim celu?
   15) zatrudnienie pracowników działu technicznego na umowy śmieciowe do rozbiórki galerii
   16) pobieranie opłat za wypożyczanie zabytków do innych muzeów i skłócenie w ten sposób mnw z innymi muzeami
   17) powołanie A.Twardeckiego na stanowisko kuratora zbiorów sztuki starożytnej (bez konkursu)
   18) na skutek protestów ogłoszenie konkursu na stanowisko kuratora zbiorów sztuki starożytnej (komisja konkursowa składała się z trzech osób: Pani Morawińskiej, Pana Rypsona i Pani przew. rady kuratorów), który wygrał Pan Twardecki
   19) pozyskanie dziennikarzy GW do opisywania własnych sukcesów, np. zamknięcia muzeum
   20 itd. itp.

   Komentarz - autor: wytrzeszcz — 04/03/2012 @ 19:53 | Odpowiedz

   • 21) powołanie na stanowisko kuratora numizmatyki – asystenta bez konkursu!

    Komentarz - autor: Anonim — 06/03/2012 @ 12:51

 5. A pozatym kogo gryzie sumienie, za nie podpisanie porozumień w sprawie regulaminu wynagrodzeń ?.

  Wara od kogoś sumienia. Pilnowac swoje.

  Komentarz - autor: PPPS — 03/03/2012 @ 15:37 | Odpowiedz

  • Co to za polszczyzna!!!!!!!!!!!!!!!!!! Powinno być „Wara od c z y j e g o ś sumienia”!!!!!!!!!!! I dobrze jest stosować przecinki, bo inaczej tekst zamienia się w bełkot!!!!!!!!! I stosować się do zasad polskiej ortografii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Komentarz - autor: Ciekawski — 03/03/2012 @ 18:26 | Odpowiedz

  • Ciekawski, popieram!

   Komentarz - autor: świerszcz z muzealnej biblioteki — 03/03/2012 @ 22:11 | Odpowiedz

  • A ja myślę, że to nasza polonistka ES pisze i specjalnie takie błędy robi, żeby zmylić tropy 😉

   Komentarz - autor: Anonim — 03/03/2012 @ 23:26 | Odpowiedz

 6. Ten facet to kto to ?. Ale chyba jest myślący skoro zostal dalej Przewodniczącym Związku. Stego co rozumiem to tylko pracownikom merytorycznym to znaczy nam unieważnienie wyborów do Rad Pracowników nie pasuje.

  A pozatym dalej rodacy do pracy. a nie głupotami sie zajmować.

  Komentarz - autor: PPPS — 03/03/2012 @ 15:35 | Odpowiedz

  • PPPS, to Ty niby jesteś pracownik merytoryczny (cyt.: „pracownikom merytorycznym to znaczy nam”)??? Z taką ortografią (cyt.: „Stego”, „pozatym”?)?!?!?!
   PS: To, że wiadomy facet nadal jest przewodniczącym związku, wcale nie świadczy o tym, że jest myślący. Raczej bezczelny i cwany, co nie raz pokazał.

   Komentarz - autor: świerszcz z muzealnej biblioteki — 03/03/2012 @ 22:10 | Odpowiedz

 7. Szafy na korytarzu do czegoś służyły. Energooszczędne i proste świetlówki lepsze od kiczowatych żyrandoli. Po dywanie źle się pcha wózek biblioteczny – czy o tym ktoś w ogóle pomyślał? A poza tym – PRL-owski dizajn to podobno ostatni krzyk mody! Wystawa tegoż jest nawet kandydatką MNW do Sybilli za zeszły rok.

  Komentarz - autor: chcemy być nowocześni — 02/03/2012 @ 17:38 | Odpowiedz

  • Właśnie! Sala kinowa też zostanie w stylu PRL, a mieli przerabiać na multikino 😉

   Komentarz - autor: Anonim — 02/03/2012 @ 17:52 | Odpowiedz

  • Obdrapane, powyginane od starości szafy na korytarzu służyły tylko i wyłącznie przechowywaniu rupieci, które już dawno straciły ” datę ważności”.
   Zabawne, jak co poniektórzy użalają się na forum publicznym nad stratą świetlówek!!!! dobre sobie, bo wśród rozmów z kolegami i koleżankami właśnie wszechobecne świetlówki niejednokrotnie były niepochlebnym tematem rozmów. Narzekacie, bo zmieniła je ówczesna dyrekcja?!
   Przewodniczącym Związków Pracowników po raz kolejny został facet, który… jest jedynym słusznym kandydatem na to stanowisko. Zastanówcie się tylko – a kto miał zostać przewodniczącym? Pan Kawalec? no proszę państwa!!!! a może dożywotni emeryt muzealny Anuszewski? Ludzie zastanówcie się o czym piszecie?
   Nie jestem fanem obecnej dyrekcji, ale myślę, że niektóre wpisy są tylko po to aby zaistnieć i coś namieszać. Faktem jest, że w muzeum dzieje się okropnie. Faktem jest, że dyrekcja ma w sądzie już 3 sprawy o mobbing – a to o czymś świadczy. Jesteśmy zastraszani na każdym kroku a tylko tzw „dupowlazy” mają się dobrze. Faktem jest, że przez rządy ówczesnej dyrekcji nasze muzeum straciło szacunek i zainteresowanie tak w kraju jak i za granicą. To wszystko prawda. Tylko nie czepiajcie się pierdół, kiedy są ważniejsze sprawy. Jeszcze raz podkreślam – nie jestem fanem staruszek – ale porządek na korytarzach mi się podoba. Nareszcie jest estetycznie i tak po muzealnemu , a nie jak w fabryce gwoździ.

   Komentarz - autor: Anonim — 04/03/2012 @ 08:37 | Odpowiedz

  • Fajnie, że korytarz ładny, ale czy o korytarz nam chodzi? Nie korytarz się liczy w muzeum, ale LUDZIE, a ci, wiadomo, jak są traktowani. Ciekawe, czy dyrekcja wygra choć jedną z tych spraw w sądzie, zresztą zaraz bedzie miec nastepne. Naszego ministra i naszej szanownej rady to nawyrazniej nie rusza. Poza ludzmi liczy sie PROGRAM, a tego tez brak.
   Zwiazki, rada pracownikow – to tylko pozory, co one moga, pani S. ma je gdzieś. Kiedyś nawet powiedziała, że „w zachecie tez byl związek i szybko sie z nim rozprawila”.
   Co do przewodniczacego, z calym szacunkiem, ale to naprawde „jedyny sluszny kandydat”? A innych ludzi poza panem Anuszewskim to tam juz nie ma. Wydawalo mi sie, ze pol muzeum do tego zwiazku nalezy!

   Komentarz - autor: Anonim — 04/03/2012 @ 13:37 | Odpowiedz

   • Tak to prawda do tego związku należy pół muzeum. I niestety ja nie widzę żadnego logicznego kandydata na przewodniczącego. Żadnego. To oczywiste, że nawet TYM związkom jest na rękę Pan Wojnowski w roli przewodniczącego, bo tylko on jeden nie drży przed staruszkami, On radzi sobie jak potrafi. A jak byś Ty – drogi przedmówco – sobie radził, gdybyś miał w komisji takich nieudaczników i lawirantów. Z kim ten facet ma pracować? No z kim? Z osobami, które bronią tylko swojej dupy? Z ludźmi, którzy nie liczą się z żadnymi zasadami i nie kierują żadnym Regulaminem. Żałosne ludziki. Większość z tych pseudo związkowców pozapisywało się do związku tylko dlatego, że liczą na jego pomoc w razie zwolnień. Z takimi zakłamanymi ludźmi ma do czynienia Przewodniczący. Jemu trzeba współczuć a nie go obgadywać.
    Na marginesie, ciekawy jestem ilu z nowo wybranych do Komisji zdaje sobie sprawę, że sama funkcja pełniona w Komisji ich nie wybroni gdyby przyszły zwolnienia. To za mało, aby być spokojnym i czuć się bezpiecznie. Ciekawy jestem ich reakcji, kiedy się o tym dowiedzą, bo jak na razie to chodzą po muzeum napuszeni jak pawie.

    Komentarz - autor: Anonim — 04/03/2012 @ 19:42

 8. A po co Pani od filiżanek, w godzinach pracy rozsyła maile? Jak zawsze żenująca.

  Komentarz - autor: Logiczny — 02/03/2012 @ 00:37 | Odpowiedz

 9. Za to Pani filiżankowej cośsię wydaje. Po co zaśmieca pocztę?

  Komentarz - autor: Logiczny — 02/03/2012 @ 00:25 | Odpowiedz

  • Rozsyła maila w godzinach pracy, bo może po godzinach pracy nie ma dostępu do skrzynki i poczty muzealnej?!! Może właśnie dlatego, co? jak myślicie?!!! No cóż, a może przekazuje na maila ważne informacje?!. To, że to robi – dla niektórych jest złe i żenujące. Spróbowała by tego nie robić – to by jej się oberwało, no bo nie przekazuje istotnych sprawa. Jesteście nieszczęśliwi i dlatego mało wyrozumiali.

   Komentarz - autor: Anonim — 04/03/2012 @ 09:04 | Odpowiedz

 10. Mimo protestów naszych i z zewnątrz, od dziś nie ma już w muzeum Pani K.N-S. Smutne to strasznie, przysłowiowy nóż się w kieszeni otwiera. Czy naprawdę jesteśmy bezsilni, a dyrekcja bezkarna? Kto następny do wywalenia z osób, które szanowaliśmy, lubiliśmy i które chciały robić coś dobrego w tej instytucji?

  Komentarz - autor: zasmucony — 01/03/2012 @ 12:48 | Odpowiedz

  • A najbardziej mnie wkurzają komentarze o tym jacy to wszyscy są bezsilni!!! To trzeba się było ruszyć. Napisać pismo. Zainteresować prasę. Zrobić coś a nie tylko oglądacie się jedni na drugich. Tylko każdy narzeka, ale sam nie zrobi absolutnie nic. Każdy po przyjściu do pracy wchodzi na stronę M jak muzeum żądny sensacji i … psioczy a to, że nic nie napisali, a to że źle napisali, a to, że tego czy owego nie opisali a przecież powinni. Ruszcie swoje cztery litery – jak Wam tak źle – i sami zacznijcie działać a nie jak zwykle oglądacie się na innych. Potraficie tylko gonić za sensacją a co Wy od siebie dajecie. NIC. Dzień bez afery jest straconym dniem! Żałosne i potwornie smutne.

   Komentarz - autor: Anonim — 01/03/2012 @ 19:28 | Odpowiedz

   • No dobra, a masz jakiś pomysł? Bo pism to już napisano tyle, że można by je wydać jako „Pisma zebrane” w grubej książce. Co do prasy – nie ma sensu powtarzać tego, co już inni tu napisali o GW. Jeśli chodzi o prasę prawicową, to już dawno powinna była zareagować na to, że partnerki są dyrektorkami dużej państwowej instytucji utrzymywanej ze środków budżetowych. Nie zareagowała, bo ma to gdzieś. Jesteśmy sami! Taka jest smutna prawda. Raczej trzeba szukać kolesiowskich dość do MKiDN. Co np. robi tam teraz pani prof. Omilanowska? Nie martwi ją to, że największe muzeum w Polsce pogrąża się w bagnie? Zapomniała, że jest historykiem sztuki i postanowiła zostać klasyczną biurwą, która olewa to, czego bezpośredni zwierzchnik nie kazał jest zrobić natychmiast? I czy widziała ten kiczowato-bazarowy wystrój II pietra? Wzorzyste dywany przytrzymane szerokimi złotymi taśmami, jarmarczne żyrandole, złota balustrada drewnianych schodów, obrazy na ścianach naćkane bez ładu i składu, byle więcej, no i clue: talerzyk z chińskim murem do kładzenia kluczy na portierni. Podobno pani Sobiecka osobiście przyniosła… Styl Nowych Ruskich w wersji dla ubogich. Czysty koszmar. Nie mówiąc juz o tym, co robi się z ludźmi…

    Komentarz - autor: esteta — 01/03/2012 @ 19:57

   • Za to do czasu „remontu”, korytarze na 2 piętrze wyglądały przepięknie. Ogromne szafy i jarzeniówy. Głęboki PRL. Jeśli taka estetyka Esteto, bardziej Ci odpowiadała, to powiedz. Szkoda, że nie ma zdjęć do porównania. Jak wg Ciebie powinny wyglądać korytarze? Jeśli się coś krytykuje, to należy dać alternatywę. A talerzyk, może i najpiękniejszy nie jest, ale nie po to była renowacja recepcji, żeby całkiem niezły efekt zaraz zepsuć. No i zdjęcie Muzeum. Przecież wygląda dużo lepiej niż nie aktualny spis pokoi, który jakoś nikomu nie przeszkadzał. Czasem nawet nie najwspanialszej dyrekcji coś się uda. No, ale tu jest przecież WSZYSTKO ŹLE! Jakie to polskie.

    Komentarz - autor: Logiczny — 01/03/2012 @ 21:54

   • Sęk w tym, że JEDYNE, co się tej Dyrekcji w miarę udało, to remont korytarza i recepcji. Innych „sukcesów” brak.

    Komentarz - autor: histeryk sztuki — 01/03/2012 @ 23:07

   • Naprawdę podobały Ci się te koszmarnie zagracone korytarze rodem z fabryki obrabiarek?? No chyba żartujesz? Jak stare, brudne szafy mogły wzbudzać w Tobie i innych jakieś głębsze uczucia i nostalgię?. Muzealnicy z Was jak się patrzy i jeszcze więksi esteci. Historycy sztuki!! Przecież to dopiero była głęboka komuna. Ludzie nie wypisujcie głupot, bo te maila czytają również ci nie pracujący w muzeum a takie komentarze nas ośmieszają. Co sobie pomyśli o nas jeden z drugim?, że banda nieudaczników i oszołomów muzealnych znowu ma jakieś pretensje? Uff! Ośmieszacie siebie i innych. Piszmy o istotnych sprawach – jak np. mobbing w muzeum – a nie o UTRACIE starych szaf.

    Komentarz - autor: Anonim — 04/03/2012 @ 09:22


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: