M jak Muzeum

27/05/2012

Duchy poprzedników

Filed under: M jak Muzeum — Konfacela @ 16:05

Dobrze mówiłam. Nasz pan minister nie był zachwycony całym tym strajkiem. Jak trafnie zauważył, w naszym kraju zostanie wkrótce podpisana ustawa o wydłużeniu wieku emerytalnego – stąd propozycja, żeby państwo miało opłacać składki emerytalne artystom, jest po prostu nieprzyzwoita. A jakiekolwiek protesty w tej sprawie podnoszone przez osoby pobierające dyrektorską pensję są szczytem bezczelności. Cóż to za hipokryzja i cynizm. Że nie wspomnę o tym, że pracownicy Muzeum nie dostali waloryzacji od 2009 roku, tzn. od momentu kiedy część z nas dostała podwyżki od Folgi. Nie mówię o tzw. nowych ludziach, tylko o hołocie.
Podobno pani dyrektor okropnie się martwi tym, że nikt jej nie kocha. I ciągle porównuje się do swoich poprzedników, a szczególnie do profesora Lorentza i bardzo ją oburza, kiedy ktoś nie traktuje jej z należytą atencją. Przecież zajęła jego miejsce i przywróciła jego gabinet (jest to jedna z tych niewielu rzeczy, która mi się podoba), więc dlaczego ci głupi ludzie szepczą po kątach i ciągle ją o coś oskarżają? No cóż. Przecież ja tutaj nie będę pisała, jaki powinien być dobry dyrektor, bo z jakiej racji. No i nie widzę powodu, żeby pani w czymkolwiek pomagać. Powiem tylko, że można tak zrobić, że ludzie będą się bali, bo każdy szef ma taką możliwość, jeśli tylko chce i to nie jest specjalnie skomplikowane. A na szacunek trzeba sobie zasłużyć i to już jest wyższa szkoła jazdy.

KonfacelA

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Wystawka firmowana przez obecny układ morawińskiej i sobieckiej ma pokazać przeciętnemu zwiedzającemu, że w muzeum jest jak w galerii handlowej.

    Komentarz - autor: Anonim — 27/05/2012 @ 22:58 | Odpowiedz

  2. A ja myślę sobie, że pani dyrektor ma to w..nosie, czy ją kochają czy nie. Jak każda władza dyktatorska, jak każdy władca absolutny..Pani dyrektor ma swoją misję do zrealizowania. Jeśli ktoś ją popiera, jeśli przy tym jest widoczny w tym „projekcie” ,jest hołubiony i doceniany. Reszta niezadowolonych po prostu zostaje uznana za buntowników i hamulcowych. I tyle. Nie kochają? Ich strata. Jeszcze się taki nie urodził..A skłóconym czy zaszczutym zespołem, który trzyma się „w szachu” wizją zwolnienia ,w ten sposób zamykając mu usta, łatwiej się rządzi, nierawdaż? To prawda stara jak świat. Jeszcze troszkę propagandy o „świetlanekj przyszłości” w „nowych” murach otwartego dla odbiorcy muzeum, który może złożyć swe członki na leżaczku zagryzając gesslerowskim ciasteczkiem…I pełna szczęścia. Eh, łza się w oku kręci, gdy się wspomina te naprawdę znaczące wystawy: Impresjonistów, Caravaggia, Muchy i inne..Od niedawna w zamian oferuje się tu Terminatorów..tfu..Mediatorów, Ars Homo, Estonię z penisem w tle oraz obecną – z Lady Gagą i Janiakiem..Nie wiem tak do końca, czy właśnie TO chciałby obejrzeć przeciętny widz…Może jednak np. coś bardziej ..klasycznego, atrakcyjnego dla oczka nawet laika…W końcu jak się płaci te dwie dychy za wejście…Ano chciałoby się westchnąć : o tempora, O MORES!

    Komentarz - autor: Niebardzo — 27/05/2012 @ 21:49 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: