M jak Muzeum

07/06/2012

Spoko spoko, Muzeum gola!

Na czym to polega? Jak został podzielony zespół pracowników Muzeum Narodowego? Różne znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że było to działanie celowe i zaplanowane z góry.
U nas w Zachęcie nasze panie nie miały takich problemów, bo w Zachęcie jest cała masa  młodych wilczków, prześcigających się w wyrabianiu bezpłatnych godzin nadliczbowych, pracujących latami na śmieciowych umowach, bez jakichkolwiek pretensji do stałego etatu (a u nas – zakład pracy chronionej). Nasze panie zręcznie manipulowały całym tym towarzystwem na zasadzie, którą potem stosowały i u nas, tzn. odgrywając role dobrego i złego policjanta. Jak jedna wrzeszczała, to druga niby łagodziła i odwrotnie. Poza tym –  już kiedyś o tym pisałam – pracownicy w Zachęcie rokrocznie nieoficjalnie wybierali najbardziej konfliktową osobę, będącą jednocześnie w łaskach u dyrekcji i z reguły właśnie ta osoba bywała nagradzana (odpowiednie manipulowanie nagrodami – i karami – jest bardzo ważne w odpowiednim kształtowaniu zespołu pracowników). No cóż. W ostatni poniedziałek w Zachęcie było otwarcie wystawy ASP, na którym nasza pani dyrektor wyznała ze wzruszeniem, że teraz nosi inny kapelusz… Ta wyrafinowana metafora miała, jak sądzę, oznaczać, że biedulka ma teraz co innego na głowie. Ale w przeciwieństwie do Zachęty kapelusik z metką Muzeum Narodowe oznacza różne splendory, o których Zachęta może jedynie pomarzyć – a to prezydent, a to minister – a tu sama jedna wiceministra… do tego ku zdumieniu wszystkich przemawiająca w tonie bogoojczyźnianym…
Reasumując, nasze panie nie wymyśliły niczego nowego na potrzeby Muzeum, one to od lat stosowały u nas w Zachęcie. O ile, jak mówiono, nasza pani dyrektor latami obijała się, jeśli chodzi o sprawy merytoryczne, o tyle kwestie zarządzania zespołem ludzkim od początku miała w małym paluszku…
I jeszcze mała uwaga dotycząca jutra, a konkretnie – możliwości nieprzyjścia do Muzeum, jak to zalecał niedwuznacznie list od władz miasta, skierowany do instytucji usytuowanych na trasie prowadzącej na stadion narodowy. Ten list został powieszony przy windzie, stwarzając nadzieję, że być może zostanie nam oszczędzone przepychanie się przez tłum kibiców, ale nie. A właśnie że nie. Dowodem łaskawości pani dyrektor jest możliwość całkowitego zamknięcia działów. I tyle. Bo obietnica, że w razie czego otworzy się tylną bramę na Książęcą, jest śmieszna. Co niby mieliby zrobić, ci, którzy potrzebują wyjść w innym kierunku?? Usiąść pod ta bramą i czekać na zmiłowanie (albo grom z jasnego nieba)?

Konfacela

Reklamy

7 Komentarzy »

 1. Poddaję się…

  Komentarz - autor: Mobydick — 08/06/2012 @ 18:06 | Odpowiedz

 2. To o oszołomach dotyczy komentarzy pod linkiem w numerze 2. Idiotycznire układają się te wpisy.

  Komentarz - autor: Mobydick — 08/06/2012 @ 18:05 | Odpowiedz

 3. Jezu! Tam wypowidają się same oszołomy! Skąd taki wysyp?

  Komentarz - autor: Mobydick — 08/06/2012 @ 18:04 | Odpowiedz

 4. http://tinyurl.com/d5x36d6
  polecam także dyskusję pod wpisem

  Komentarz - autor: bubobubo — 08/06/2012 @ 09:35 | Odpowiedz

  • a co w tej dyskusji jest wartego polecenia? bo z tekstu wpisu możemy się chyba głównie nauczyć sposobu posługiwania się przymiotnikiem „ruski”

   Komentarz - autor: Wiesio — 08/06/2012 @ 14:20 | Odpowiedz

  • Głos ludu? Publiczności? także „oszołomy” przychodza do M Narodowego W i trzeba sie z tym liczyć.

   Komentarz - autor: Anonim — 09/06/2012 @ 15:12 | Odpowiedz

   • W jaki sposób należy się liczyć z opiniami z pogranicza ksenofobii i rasizmu? Głos ludu nie jest jedynie głosem „oszołomów” (aczkolwiek są oni jego częścią składową). „Lud” nie składa się wyłącznie z kretynów; niektórzy zdają się tego faktu nie zauważać.

    Komentarz - autor: o — 11/06/2012 @ 10:54


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: