M jak Muzeum

12/06/2012

Kobiece sztuki walki

Chciałabym potraktować poprzedni post jako pierwszy odcinek serialu pt. Jak to się mogło stać? Zreasumujmy. Nasze panie nie przyszły do Muzeum bezbronne, tylko miały bogate doświadczenie jak sobie radzić z niepokornym peresonelem. Poza tym, jak wszyscy wiemy, nasza pani dyrektor pracowała już u nas w Muzeum i jej marzeniem od zawsze było zostanie dyrektorem tej instytucji. Jak napisała w swoim granatowym panegiryku, po Lorentzu nie było u nas żadnego wielkiego dyrektora… Miałam różne zastrzeżenia do Ruszczyca i Folgi, ale byłoby dziwne, gdybym nie miała – bo przecież nie ma ideałów. Ale jest to opinia z gruntu fałszywa i krzywdząca. Powtórzę, bo widocznie taki mój los, że muszę się powtarzać, że za Ruszczyca i Folgi Muzeum przeszło prawdziwe reformy i stało się nowoczesną placówką muzealną. Ta pseudoreforma, co to ją u nas wdrożono ostatniej jesieni polegała w istocie na niszczeniu, a częściowo na odwecie. Nie wspominając o tym, że była żywcem zerżnięta z różnych obłąkanych pomysłów Piotrowskiego. Dlaczego Piotrowskiemu się nie udało, a paniom się udało? Po pierwsze, okropnie się podłożył jeśli chodzi o Bitwę. To obnażyło jego niekompetencję w sprawach muzealnych. Po drugie, wszczął otwartą wojnę w imię wyznawanych przez siebie idei, a nasze panie robiły wszystko chyłkiem – cichcem, pucu – pucu, chlastu – chlastu, nie mam rączek jedenastu, trąf-trąf misia belu – i po trupach do celu.  Powiedziałabym, że w przeciwieństwie do Piotrowskiego nasze panie stosowały i stosują typowo kobiece sposoby walki, bardziej okrutne i bezwzględne.
Ale – jedno się naszej dyrekcji nie udało. Ktokolwiek przyjeżdża  na kwerendę opowiada, że zaczyna poranek od czytania blogu, tego blogu  – i  ze zgrozą wspomina sprawę kurator sztuki XX wieku. „No bo przecież ludzie od nas pisali w jej obronie”. Domyślam się, co kierowało naszą panią dyrektor, kiedy odmówiła tamtej prośbie podpisanej przez niemal wszystkich pracownków merytorycznych. Jej się, biedulce, wydawało, że jak raz ustąpi, to obnaży swoją słabość i straci twarz. Jak to możliwe, że nie przyszło jej wtedy do głowy, że gdyby ustąpiła, to – no, nie powiem, że byśmy ją kochali, ale bylibyśmy wdzięczni. A tak wszyscy myślą, że nasza pani dyrektor nie ma serduszka i nie wiadomo, co za misterny werk blaszany znajduje się w jej piersi…

KONFACELA

Reklamy

10 Komentarzy »

 1. Wakuła z naganą? A czymże się naraziła?

  Komentarz - autor: ciekawy — 15/06/2012 @ 15:24 | Odpowiedz

  • Podpadła Twardeckiemu

   Komentarz - autor: Anonim — 15/06/2012 @ 19:53 | Odpowiedz

   • Ups! No to kiepsko!

    Komentarz - autor: ciekawy — 15/06/2012 @ 20:16

 2. W muzeum dzieją się dziwne rzeczy. Nasza niezawodna Wakuła dostała naganę z wpisaniem do akt! Nie znam sprawy, ale są tacy co mówią, że jej się należało. W wydanym Jubileuszowym Folderze z okazji 150 lecia naszej prześwietnej instytucji na liście wszystkich wymienionych muzealnych działów zabrakło kancelarii!!?? Przeoczono? Zapomniano? Jak to możliwe? Ciekawy jestem kogo jeszcze nie ma na liście?

  Komentarz - autor: Anonim — 15/06/2012 @ 03:37 | Odpowiedz

  • Jeśli chodzi o Wakułę – zawiniła, bo podpadła cudnemu Twardeckiemu.
   Jeśli chodzi o kancelarię – zawinił komputer – usłyszałem te rewelacje dzisiaj i uważam, że gorszych bredni nie mogli wymyślić. Pani Dyrektor to może oskarżymy Microsoft Corporation, że wysyła na rynek wadliwe oprogramowanie. Ktoś – w 100%-tach człowiek, spieprzył robotę, a oni zwalają na komputer!!! No dobra z Billem Gatesem nie wygramy, ale pod ręką mamy naszych świetnych komputerowców i można ich pociągnąć do odpowiedzialności za to, że instalują do naszych komputerów szajs, który w rezultacie nie pozwala nieomylnym pracownikom ( czytaj pracowniczkom) muzealnym uczciwie pracować.
   Zastanawiam się tylko, która z Pań dyrektorem wpadła na ten pomysł z komputerem? A może wymyśliły to wspólnie? No cóż to tylko pokazuje w jakim poważaniu ma nas pracowników dyrekcja, skoro uważa, że łykniemy takie science fiction. Wstyd moje Panie. Wstyd.

   Komentarz - autor: Anonim — 15/06/2012 @ 20:19 | Odpowiedz

   • Jak to, przecież nasza dyrekcja E.S. uwielbia kiedy się coś dzieje i tak bez walki tzn bez gnębienia „obarcza” winą komputer? (swoją drogą ja też gorszego idiotyzmu nie słyszałem) Ja wysiadam – a co jej się stało, że nie docieka kto stoi za spieprzeniem roboty? To nie w jej stylu. Pani dyrektor przypominamy, że można przecież komuś zatruć życia, premię zabrać, nagrody i awansu pozbawić – a tak co komputer pani wywali ?

    Komentarz - autor: Anonim — 15/06/2012 @ 20:32

   • No właśnie, taka okazja, żeby komuś przywalić, żeby sie powyżywać, pokrzyczeć sobie, a tu na komputer się zwala? No nie poznaję naszej ES, doprawdy!

    Komentarz - autor: zdziwiony anonim — 15/06/2012 @ 22:10

   • A ja myślę, że za spieprzonym folderem stoją wasze kadry. W naszym muzeum wszystkie info o pracownikach przekazują kadry i pewno u was też tak było. Tylko może w kadrach siedzi pupilek dyrekcji a ta, aby ratować jego/jej dupę wymyśla takie niestworzone rzeczy jak błąd komputera licząc na to, że głupia hołota da się nabrać. Współczuję Wam kochani. Nie tylko dyrekcja Wami gardzi i ma za kretynów, ale i niektóre zaprzyjaźnione z nią działy.

    Komentarz - autor: Anonim — 16/06/2012 @ 05:48

   • Jestem pracownikiem muzeum i też słyszałem opinię, że nawaliła pracownica kadr. schrzaniła listy pracowników a potem ich nie sprawdziła.
    Ciekawe czy ktoś z dyrekcji rozmawiał o całym zajściu z paniami z kancelarii? Jak znam tutejsze realia to nie! A kadrowa panienka dzięki, której powstał bubel pewno dostanie nagrodę.

    Komentarz - autor: Anonim — 16/06/2012 @ 11:28

   • Drogi anonimie a pewno, że dostanie nagrodę przecież ZAWINIŁ KOMPUTER!!

    Komentarz - autor: Anonim — 17/06/2012 @ 08:21


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: