M jak Muzeum

12/12/2012

Kółko nam się połamało

Tym razem na temat, który zupełnie mnie zaskoczył i zasmucił, a mianowicie, upadek naszego działu oświatowego. Toż to klęska zupełna. Podobnie jak dział dokumentacji wizualnej, a także dział promocji, nasz dział oświatowy był jedną z wizytówek Muzeum. I to od samego początku, jeszcze za czasów Ruszczyca młodzież szkolna waliła do nas drzwiami i oknami, dzieci coś tam smarowały kredkami, przebierały się za królów i królewny, szukały swojego świętego patrona i wszyscy byli zadowoleni, czego przykładem była edukacyjna wystawa w Królikarni czyli KoLekcja. A tu nagle kólko nam się połamało, cztery grosze kosztowało, a my wszyscy bęc. Ja mam tylko jedną uwagę. Nasza dyrekcja nie jest dobrym rozjemcą ani w tej, ani żadnej innej sprawie, bo nasza dyrekcja działa w myśl zasady divide et impera i wszelkie tego rodzaju podziały cieszą ją, bo mogą uklepać rzecz po swojemu.
Poza tym – jakie to śmieszne – po tamtym tekście w „Metrze” przeprowadzono śledztwo wśród pań z firmy Zamek, która ośmieliła się poskarżyć, że marzną na salach. Może powinniśmy rozliczać komisarzy wystaw, które nie zdobyły pozytywnych recenzji? Nieodmiennie proponuję dyby na hallu głównym.

KOnfacela

Reklamy

9 Komentarzy »

 1. Zdaję się, że Konfacela jest na permanentnym urlopie, bo chyba zaczyna zmyślać… Też jestem bardzo ciekawa, czym zawinił Dział Oświatowy, a czym wyróżnia się dział Konfaceli ??

  Komentarz - autor: ciekawa — 13/12/2012 @ 22:47 | Odpowiedz

  • Szanowni Państwo,
   W imieniu Przewodniczącego Rady Powierniczej MNW profesora Jacka Lohmana z największą przyjemnością informuje, że Rada Powiernicza podjęła dziś jednogłośnie uchwałę o powołaniu Pani Dyrektor Agnieszki Morawińskiej na kolejną kadencję.

   Komentarz - autor: zdruzgotany — 13/12/2012 @ 23:35 | Odpowiedz

   • Pani Morawińska – pierwsza ofiara reformy emerytalnej 67+

    Komentarz - autor: emerytka — 13/12/2012 @ 23:41

   • Boże, miej nas w swej opiece!!!

    Komentarz - autor: załamany — 14/12/2012 @ 00:17

 2. Ale może ktoś w końcu wyjaśni o co chodzi z tym Oświatowym?

  Komentarz - autor: ciekawy — 13/12/2012 @ 19:32 | Odpowiedz

 3. Powoli, Konfacelo, stajesz się mistrzynią w pisaniu o niczym. Totalna katastrofa, pandemonium, krach. Ci co wiedzą – wiedzą. Ale czy Twój blog jest tylko dla Ciebie? Czy należysz do tych, którzy lubią słyszeć swój głos (w tym przypadku – czytać, co sami napisali) bez względu na to o czym mówią (piszą)? Czy blog jest jakimś rodzajem terapii?

  Już niedługo przeczytamy zapewne – „Słuchajcie, stało się, wiecie co. I jest dokładnie tak jak Wam mówiłam, prawda?”

  To co piszesz już dawno przestało być ważne. Teraz zaczyna być żałosne. Pisałaś niedawno o statystykach – szanuj swoich czytelników, bo niedługo nie tylko przestaną komentować farmazony, które wipisujesz, ale w ogóle przestaną tu zaglądać.

  Komentarz - autor: obserwator — 13/12/2012 @ 09:59 | Odpowiedz

  • Czyżby lektura blogu Konfaceli była obowiązkowa? Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, zwłaszcza w Internecie – Konfacela też. Nie jesteśmy w Chinach ani na Białorusi.

   Komentarz - autor: bzzzbzzz — 13/12/2012 @ 17:49 | Odpowiedz

   • Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, ale to co pisze K. nie jest wyrażaniem opinii. Blog czemuś służy(ł), niektórzy (w tym ja) się do niego przyzwyczaili, wciąż chemy się z niego czegoś dowiadywać.

    Komentarz - autor: obserwator — 14/12/2012 @ 10:09

 4. Na litość boską! Co się stało z działem oświatowym?

  Komentarz - autor: Władysław Łoś — 12/12/2012 @ 22:38 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: