M jak Muzeum

12/03/2013

Milczenie owiec albo sami swoi

Póki co nasza dyrekcja męska wydawała mi się stosunkowo nieszkodliwa, a tu widać, że chłopaki zdolne są i od naszych paniusiek się uczą i od razu mają sukcesy. Do tej pory dyrektor naukawy głównie mnie śmieszył, szczególnie jak się popisywał, kto to on nie jest (był taki film animowany, Pan nie wie, kim ja jestem).  A tu proszę, chłopiec okrzepł i zaczął pokazywać, kto on jest naprawdę.  I nie jest to specjalnie pociagające oblicze…  Niewypromowany dyrektor sweter (u nas dyrektor nosi coś w rodzaju garnituru, no co ja na to poradzę), nie będący w stanie wypromować żadnej z naszych wystaw, pastwi się nad naszą blond rzeczniczką według najlepszych wzorców mobbingowych, czy to sam na sam, czy to w obecności całego stada owiec (to się nazywa: milczenie owiec).

Mamy nową szefową oświatówki, nowego kierownika działu wydawniczego. Sami swoi, chociaż ten przynajmniej ma w życiorysie jakieś doświadczenia pracy w wydawnictwie, poza tym nigdzie nie deklarował, że książki są jego pasją (sic!). Na dodatek potrafi się oprzeć różnym głupim pomysłom, mimo że pochodzą one od znajomego grafika dziewczyny z oświatówki, czyj to człowiek?? Którego z dyrektorów, a może dyrektorek? Czyim człowiekiem jest dziewczyna z oświatówki? Kim są jej znajomi? Czy dyrektor sweter ma swojego kandydata na rzecznika prasowego muzeum i dlatego musi się pozbyć naszego blond cuda? Czy nasz dyrektor naukawy ma swojego kandydata na kierownika Muzeum Plakatu?

Ile zarabiaja ci wszyscy nowi ludzie? Swego czasu nasza pani dyrektor powiedziała związkom, że jeśli chodzi o podwyżki pensji, to ona osobiście uważa, że należą nam się obniżki, a nie podwyżki, ale to nic nowego. Poza tym gdybyśmy przypadkiem dostali jakieś podwyżki, a szczególnie w trybie procentowym, to wszyscy ci wybrańcy dostaliby odpowiednio więcej. Kto ma, temu będzie dodane.

KONFACElA

Reklamy

4 Komentarze »

 1. ZARZĄDZENIE Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie z dnia 19 marca l3 r, w sprawie powołania Komisji ds. Selekcji Księgozbioru
  §2
  Do zadań Komisji należy dokonanie przeglądu i eliminacja ze zbiorów zbędnych z punktu widzenia statutowego zakresu działania Muzeum książek i czasopism, w procesie
  profilowania zbiorów,

  Komentarz - autor: DYREKTOR-SELEKCJONER — 21/03/2013 @ 15:44 | Odpowiedz

 2. Oj Konfacelo, Konfacelo, a ja Cię miałem za osobę inteligentną i trzeźwo na życie patrzącą – czy myślisz że obecna Postępowa Dyrekcja może pozwolić na promowanie przez Dział Promocji ze swetrem na czele wystaw robionych przez zastanych w muzeum pół i ćwierć inteligentów – o ile się orientuję z nowo zatrudnionych geniuszy to tylko naukawy zrobił galerię… jakoś zachwytów na mieście nie słychać i specjalnych tłumów zwiedzających nie widać… no jeszcze nowo-muzealnicza działalność Królikarni – i wielkie osiągnięcia merytoryczne, zwłaszcza wydawnicze – bo dotychczas po wystawie, której czas jest określony pozostawał katalog, do którego się wracało.
  Jak można nie zauważyć, że zadaniem Działu Promocji jest promowanie Dyrekcji – a to Wdechy, a to MocArty – a tu nici… tłum szary poznać się nie może, a może po prostu nie dorósł do poziomu???, jedynie Ich Wysokości Pan Prezydent i Minister doceniają – order dali przecie.
  Arblej pogonił mnie do zajrzenia na stronę wystaw czasowych – myślę sobie czegoś o wystawie Rothko się dowiem, ile prac, z jakiego okresu, czy będzie katalog, ale informacje merytoryczne przerosły moje najśmielsze oczekiwanie, zwłaszcza passusy o cenach prac artysty – czyżby Muzeum planowało zakupy tychże, a także zaplanowany specjalny program o Dzwińsku – w myśl tej nomenklatury to Kant rodem z Kaliningradu, a tak ważny dla historii Polski pokój z 1807 r. między Napoleonem a Aleksandrem I został zawarty w Sovietsku , wszystko to razem wyższa szkoła duplomacji.

  Komentarz - autor: obserwator — 17/03/2013 @ 22:02 | Odpowiedz

 3. fascynujące obserwacje. czy można się dowiedzieć więcej ?

  1. kto jest znajomym grafikiem dziewczyny?
  2. czyim znajomym jest kandydat/ka na dyrektora plakatu?
  3. kto nosi sweter a kto garnitur?
  4. i kto nosi w muzeum coś w rodzaju garnituru?
  5. kto jest nowym rzecznikiem swetra?
  6. w jakim filmie animowanym grał naukawy?
  7. no i kto ile zarabia, to najciekawsze
  8. ach, i najważniejsze, czy konfacela jest pasztetem?

  Komentarz - autor: widzący — 13/03/2013 @ 22:56 | Odpowiedz

  • 3. sweter to dyrektor od promocji
   4. coś na kształt garnituru nosi naukawy
   8. Konfacela nie jest pasztetem – no chyba, że coś od rana się zmieniło
   7. a jeśli chodzi o zarobki, no cóż – ci co zarabiają dużo będą mieli jeszcze więcej, a ci co nie pamiętają co to nagroda bądź podwyżka to sobie tego nie przypomną. Taka jest kolej rzeczy. A zabawne jest to, że właśnie ci co mają mało się nie skarżą. Psioczą Ci co zarabiają dużo lub tacy co nic nie robią i zarabiają dużo a chcieliby jeszcze więcej. Strasznie to smutne.

   Komentarz - autor: Anonim — 18/03/2013 @ 19:22 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: