M jak Muzeum

18/04/2013

Adonis czyli piękny system kontroli

Nie mam wątliwosci, że to, co nas czeka, nikomu się nie podoba, bo nikt tego nie rozumie. Włącznie z panią dyrektor, co też sama przyznała i trudno jej się dziwić. Zastosowanie systemu kontroli zarządczej w naszym muzeum i to w niedalekiej, dającej się przewidzieć przyszłości jest wynikiem zalecenia naszego organizatora czyli MKiDN. A MKiDN, w końcu bardzo poślednie i mało ważne ministerstwo zostało do tego zobligowane i to specjalną ustawą – przez bardzo ważne Ministerstwo Finansów. Wyjaśnijmy sobie jeszcze jedno. Ten system kontroli ma zastąpić i rozszerzyć dawne pojęcie kontroli finansowej. No. Uznano jednak, że sama kontrola finansowa nie wystarczy, trzeba zreformować sposób myslenia o finansach i rozciągnąć go na całą jednostkę budżetową. Fakt ten wyjasnia, dalczego wdrażaniem nowego systemu miałaby się zająć nasza znakomita księgowa.

Przynudzam, prawda?

Niestety, za tym przynudzaniem kryje się kolejna reforma, której zostanie poddana nasza ulubiona instytucja. Nasi panowie z rady powierniczej stwierdzili, że muzeum jest zarządzane w sposób anachroniczny. Dlatego też zalecili nam wprowadzenie systemu, który będzie nas kontrolował w sposób wymierny i zrozumiały dla najgłupszego urzędnika w ministerstwie. W tabelce w takiej małej rubryczce  na dole strony wyjdzie, czy się nadajemy, czy nie. Problem kontrolowania pracowników merytorycznych w takiej instytucji jak nasza zawsze dręczył tych wszystkich urzędników, którzy nie mają pojecia, co tak naprawdę robi się w muzeum. A tu proszę – system Adonis – system tabelek – i wszystko będzie wiadomo! Dowiemy się w końcu, co robi ten pan od łyżek i ta pani od malarstwa, wtedy kiedy nie wpisują do mony! Koniec z piciem herbaty, do tabelek! Nasz audytor od siedmiu boleści i doradca naszego ministra już o to zadba, żebyśmy się nie nudzili, w końcu ktoś nas podliczy i ureguluje.  Patrz rubryka na dole.

KOnfaCELA

RUBRYKA NA DOLE: Co robiłeś dzisiaj w pracy? Czy czytaleś gazetę? Jaką? Czy nie wydłużałeś przerwy śniadanowej (ile razy i jak bardzo?).  Czy odbierałeś prywatne maile? (ile razy?). Z kim rozmawiałeś przez telefon?  O czym? I jak bardzo? Ile i komu? Po co? I najważniejsze, ILE RAZY?  No to my już Państwu już dziękujemy!

Reklamy

1 komentarz »

  1. great post, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector do not
    notice this. You must continue your writing. I’m sure, you’ve a huge
    readers’ base already!

    Komentarz - autor: internet tv — 25/04/2013 @ 05:15 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: