M jak Muzeum

12/07/2013

Kinder-mleczny-korytarz

Remont forever! Od kiedy otwarto przejście górą na drugą stronę, powrócił problem sufitu. Wszyscy zdążyliśmy przywyknąć do widoku całego tego kłębowiska rur na suficie i nikt teraz nie podnosi głowy, a jeśli już, to ją spuszcza, przez co wzrok jego pada na nasz kwiecisty dywan. Ptaszki ćwierkają, że nie mamy pieniędzy na podwieszany sufit. Od jakiegoś czasu wśród pracowników ścierają się różne koncepcje rozwiązania kryzysu sufitowego:

-Po pierwsze, można powiesić jakąś zwiewną tkaninę, rodzaj woalu, który pełniłby rolę baldachimu. Najlepiej białego, z atłasowymi kokardami. W najgorszym wypadku mogłaby być włóknina, w którą pakujemy obrazy.

-Po drugie wariant ekologiczny  – żeby było nowocześnie i bez ondulacji – jakaś zasłona z plastikowych nakrętek po butelkach PET albo z torebek z supermarketu powiązanych w gustowne supełki.

-Po trzecie wariant militarny – siatka maskująca, z takimi powplatanymi szmatkami koloru khaki, kiedyś to był szczyt mody na dyskotekach.

-Po czwarte model kinderbal – baloniki i serpentyny i lizaki w kształcie serduszka. Śmiej-żelki i kinder-mleczna-kanapka. I napis, z takich błyszczących literek: Happy Birthday albo Witamy Gospodarza Domu, a najlepiej – Witamy Panią Dyrektor, a z drugiej strony Witamy Pana Ministra albo co.

Nasz korytarz, niezależnie od tego jak rozwinie się program jego rewitalizacji, został już dowartościowany. Okazało się, że na naszym korytarzu będą się odbywały lekcje muzealne (sic!) dla dzieci (galerii polskiej nie starcza?). Czyżby pomysł ten był odpowiedzią na moje utyskiwania na zbyt małą ilość galerii otwartych dla zwiedzających?

KONfacela

Reklamy

2 Komentarze »

  1. I know this site offers quality dependent posts and other data,
    is there any other web page which provides these kinds
    of stuff in quality?

    Komentarz - autor: Michael J. Harrell — 15/09/2013 @ 10:03 | Odpowiedz

  2. Jak już Pańcie zdecydują się na tkaninę, proponuję aniołki po bokach dla ożywienia całości 🙂

    Komentarz - autor: Marmolada — 05/08/2013 @ 23:52 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: