M jak Muzeum

05/09/2013

Poczta Konfaceli po wakacjach

Poczta Konfaceli

Drogi Cymbergaju i niemniej droga Fiszbino, bardzo Wam dziękuję za twórcze komentarze do naszej obecnej sytuacji (Bajka!), przy okazji ponawiam apel o podpisywanie się pseudonimami, to nie boli, a wszystkim nam ułatwia czytanie. Jedno muszę skorygować, jak już obie te panie w końcu diabli wezmą, to nie zostaniemy z wyremontowanym budynkiem, tylko z byle jak wyremontowanym budynkiem, to znaczy grzybem tu i ówdzie (vide nowa kawiarnia), ruchomą i podmokłą klepką podłogową (w różnych miejscach), zawodną klimatyzacją, szkodliwą w skutkach wentylacją w postaci straszliwych srebrnych rur pod sufitem (człowiek odwyka od tej ohydy, a potem wraca i jak patrzy na te dywany i kinkiety pożenione z całym tym przemyslowym wdziękiem, to mu się niedobrze robi). Nie mówiąc o tym, że firma HB, która uszczęśliwia nas od dłuższego czasu, wygrywa w cuglach wszystkie możliwe przetargi, nie tylko u nas, ale i w Nieborowie. Jako że pojawiły się głosy, że nasza nowa wentylacja nie działa najlepiej, panowie z HB mogliby teraz zająć się jej poprawianiem, podobnie jak w Nieborowie mogliby odgrzybić wyremontowaną przez siebie Wozownię.

Drogi Anonimie, który twierdzisz, że po wyrzuceniu Piotrowskiego należało  zadbać o godnego nastepcę, nie wiem, kiedy niby mieliśmy to zrobić, myślę, że w momencie, kiedy Piotrowski oświadczył, że rezygnuje, nasz wonga-duet był już zaklepany w ministerstwie. I ża paniuśki zobowiązały się zwolnić tyle i tyle osób, i twardą ręką okiełznać całą tę muzealną hołotę. I że nasza droga M. od dawna się szykowała na wyrówanie rachunków krzywd sprzed ćwierćwiecza. Zawsze była pamiętliwa i mściwa, a wiek niestety pogłębił w niej obie te cechy.

I droga/drogi Niematotamto! Wiara naszej pani dyrektor, że program Adonis pomoże wyłonić „najlepszych” pracowników mnie zdumiewa. Myslę, że ktoś jej to wmówił, a ona uwierzyła. Myślę, że był to nasz Audytor, który podobnie jak firma HB złapał Pana Boga za nogi.

A jeśli już mówimy o „najlepszych pracownikach”. Nie wątpię, że przy najbliższych podwyżkach zostaną nalezycie uhonorowani, kosztem innych. W końcu nasze związki jak zwykle zgodziły się z panią dyrektor w całej rozciągłości, żadnych sporów, żadnych protestów, tylko cicho, bo pani dyrektor się zdenerwuje, no już, dyrekecja i związki to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna!

KONfACELA

Reklamy

1 komentarz »

  1. Sorry Batory, jak to mówią. Cyt. „Wiara naszej pani dyrektor, że program Adonis pomoże wyłonić „najlepszych” pracowników” hahahaha
    Pani dyrektor nawet nie bierze tego pod uwagę. Pani dyrektor doskonale wie, że cały ten program nie wart funta kłaków i że to jest jeszcze jedna totalna ściema. Wyłonieni będą i tak ci, którzy z założenia mają być the best, a ten cały Adonis tylko to „potwierdzi”. Przecież wiadomo, że nagradzani i wyniesieni na piedestał mają być: pupilki, pieszczoszki i pieseczki Pań Naszych Miłościwie nam Panujących, reszta hołociarstwa może się jeno oblizać. Może tam nawet co dostanie dla zapchania dzioba, kto wie….Jaki ochłap z pańskiego stołu.
    Co do naszych Związków – pełna zgoda. Niestety…

    Komentarz - autor: Cymbergaj — 09/09/2013 @ 19:50 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: