M jak Muzeum

05/12/2013

Kaszki i laurki

Święta za pasem, no to świętujemy. Oprócz kaszki będą laurki, wszystke grzeczne sroczęta dostaną uścisk dłoni prezesa i dyplom. Kaszkę też, ale to już jak wiadomo nie wszyscy. To musi być radość!

Oprócz laurek i gratyfikacji Muzeum pospiesznie wydaje pieniądze podatnika na zakupy muzealiów. Problem w tym, że nie podchodzimy do tej sprawy merytorycznie, tylko przy tej okazji rozgrywamy swoje małe wojny, tak jak to było przy okazji tego nieszczęsnego Cybisa, co to go nasz naukawy chciał kupić dokad, na galerię? No cóż. Biedak przegrał w głosowaniu nie tyle ze względu na samo dzieło, co  na chęć zagrania mu na nosie. Wygrał bardzo przyjemny mebelek, który pewnie znajdzie swoje miejsce na innej galerii, albo gdzieś w magazynie, osobiście wolę sekretarę, problem polega na tym, ze potem ludzie mają wielką satysfakcję, że ach, jacy byliśmy solidarni, udało nam się utrącić zamiar zakupu kolejnego byleca wymyslonego przez naszego pana dyrektora. Ale przyjdzie czas, ze nasz naukawy przyniesie coś naprawdę ciekawego i – zamiast tego kupimy jakąś bzdurę. Ale może przeceniam naukawego, może nie ma się co martwić.

I jeszcze na koniec, panie Anie, co się z wami dzieje, te wszystkie przeprowadzki i przenosiny, o co tutaj znowu chodzi?! Co to za pacyfikacja i rekonstrukcja, żeby nie powiedzieć restrukturyzacja? No właśnie,  w zeszłym poście pisałam, ze milczenie ludzi przyzwoitych jest przyzwoleniem na czynienie zła, ze tak luźno przetłumaczę. I tutaj to na to wygląda.

KOnfaceLA

Reklamy

20 Komentarzy »

 1. Pani Konfacelo, współczuje stokrotnie. Sądzac z wpisow pod Pani blogiem prawda jest taka, ze nie ma Pani dla kogo pisac. Poziom tych wpisow, a wiec i ich autorow (autorek) jest tak wysoki, ze az niewidoczny golym okiem. Niestety, po serii reform w warszawskim muzealnictwie pozostali nam juz tylko tacy koledzy:))

  Hermenegilda

  Komentarz - autor: Hermenegilda — 21/12/2013 @ 21:26 | Odpowiedz

 2. Dziękujemy za nagrody i premię przyznane przez łaskawą Dyrekcję.
  I jak co roku Kto nie pracuje to otrzyma nagrodę o Panującej Dyrekcji MNW z sekretarkami na czele.
  A jeszcze jedno trzeba pracować w Muzeum Narodowym mniej jak 10 miesięcy i być lojalnym wobec Dyrekcji .
  Po za tym nie warto się poświęcać dla w/w instytucji, bo wiadomo, że i tak lipa.

  Komentarz - autor: lipa — 19/12/2013 @ 13:46 | Odpowiedz

  • Zgadzam się z Lipą nagrody i to nie małe, dostali ludzie pracujący mniej niż 10 miesięcy. Ale nie tylko. Oczywiście nagrodę dostała znienawidzona Krycha. Ciekawi jesteśmy za co tym razem i już nie możemy się doczekać wyjaśnień z listy nagrodowej. Może jak zwykle za podpie… pracowników, bo tylko w tym jest dobra. Za co dostały sekretarki z Agnieszką G. na czele to tajemnica i pewno nie dowiemy się nigdy. Jedno jest pewne większość nagrodzonych to wytrwale dupolizy.

   Komentarz - autor: Sole — 20/12/2013 @ 07:20 | Odpowiedz

   • Żartujecie!! dlaczego Krycha znowu dostała nagrodę? Cholera chrzanić tę instytucję skoro wyróżnia takie podłe osoby. To Kryśce teraz odpier…li na maksa. Wyobrażam sobie jaka się czuje ważna. Hihihi. Biedny zakompleksiony krzywulec. A może to jakieś niesprawdzone informacje i ta maska nie została nagrodzona? Co? Niech ktoś napisze, że to nie prawda i że dyrektorki po raz kolejny nie zrobiły sobie i nam krzywdy.

    Komentarz - autor: Sole — 21/12/2013 @ 11:07

   • Sole dlaczego odpowiadasz sobie samemu?!? Kryśki nikt nie lubi a listy nagrodowe pewno zostaną wywieszone po świętach i wtedy zobaczymy czy Krycha dostała nagrodę. To i tak niczego nie zmieni. Wiadomo, Krycha prowadzi sekretariat p. Sobieckiej i Dziechciarz a ponieważ nie ma co robić przy takiej dyrekcji to panie dały jej nagrodę, aby zmylić przeciwnika, że niby Krycha taka zapracowana i nagroda się jej należy.

    Komentarz - autor: Mru — 21/12/2013 @ 11:17

 3. Drogi Sole,
  Źle mnie zrozumiałeś. Co do pomysłu zatrudnienia firm zewnętrznych do administrowania, to pomysł także wg mnie jest absurdalny, ale…czy to byłby pierwszy idiotyzm autorstwa naszych czcigodnych Panujących????Przecież tu nie chodzi o to, by Muzeum obsługiwane było przez ludzi kompetentnych, oddanych, mających doświadczenie w specyfice pracy w naszej instytucji, to chyba jasne? Tu chodzi tylko o „opłacalność” , więc odciążenie funduszu płacowego oraz możliwość napchania sobie portfela „dowodami wdzięczności” owych firm zewnętrznych, które ewentuwalnie „wygrałyby” przetarg. A że suma sumarum to byłoby ze szkodą dla MNW to i co? Panie tylko patrzą co by tu jeszcze spieprzyć i (sorry) rozdupcyć:))) A potem to już sobie pójdą…na zasłużone emeryturki.
  I wcale nie jestem z tych „myślących czerepów”!!!
  P.S. A po co tam jakieś życzenia zaściankowe? To przeżytek i konserwatyzm, Wy…zacofańcy .

  Komentarz - autor: Pućka — 16/12/2013 @ 20:05 | Odpowiedz

 4. Ha ha ha ha ha, widzieliście nową stronę MNW a na niej opisy naszej DYREKCJI?
  ” Elżbieta Sobiecka
  menadżer kultury, redaktor, ekspert w dziedzinie administracji, zarządzania i marketingu” – ESPERT??? HELOŁ!

  ” Mateusz Labuda
  promotor kultury, ekspert w dziedzinie fundraisingu, komunikacji i marketingu, menadżer, producent i wydawca. Studiował na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, a następnie Wydziale Filologii Polskiej oraz Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.” – studiował, studiował, ale tego, że żadnej magisterki nie zrobił, to już nie napisali. I kolejny EKSPERT. Sami k… eksperci, śmiechu warte!

  Komentarz - autor: duszyczka — 16/12/2013 @ 00:54 | Odpowiedz

  • Elżbieta Sobiecka
   Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania w Muzeum Narodowym w Warszawie

   Magister Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
   (…)podyplomowe studium Wymiaru Sprawiedliwości na Uniwersytecie Jagiellońskim (…) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   kurs szkoleniowy dla redaktorów merytorycznych literatury pięknej oraz z zakresu dziedziny nauk humanistycznych Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. – !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   W Muzeum Narodowym w Warszawie (..) odpowiada m.in. za procesy związane z administracją i inwestycjami, montażem wystaw, zamówieniami publicznymi, ochroną obiektów i budynków.

   Komentarz - autor: ekspert od wszystkiego — 16/12/2013 @ 01:33 | Odpowiedz

   • Faktycznie, opis pana Labudy powalający!… Dlaczego nie zamieszczono informacji o jego poprzednim doświadczeniu zawodowym??? Czyżby pełnienie funkcji menedżera muzycznego okazało się nagle kwestią zbyt wstydliwą??? A swoją drogą: jak to możliwe, że w tak szacownej instytucji stanowisko dyrektorskie piastuje osoba ze średnim wykształceniem!?

    Komentarz - autor: Obserwator — 20/12/2013 @ 20:56

   • W tej instytucji dzieją się różne dziwne rzeczy. A to dyrektor nie ma wyższego wykształcenia, a to kierownikiem 2-osobowego działu jest jedna z tych dwóch osób, a to najwyższe nagrody dostają sekretarki, dlaczego nie wiadomo?!! Różne kwiatki są w muzeum.

    Komentarz - autor: Sole — 21/12/2013 @ 09:05

   • Błąd ortograficzny (!) w powyższym opisie mówi sam za siebie… (i za wszystkich Dyrektorów odpowiedzialnych za to, że tego typu opisy są umieszczone na stronie MNW ;)).

    Komentarz - autor: Feler — 24/12/2013 @ 00:17

 5. A czy to prawda, że nasza dyrekcja chciała, aby Pan Minister wręczył te medale, ordery i inne nagrody tylko bractwu merytorycznemu a administracyjnym ptaszkom nie?
  Czyżby w muzeum tylko wiara merytoryczna pracowała? Nie od dziś wiadomo, że to nie merytoryczni robią zaopatrzenie, wieszają ciężkie obrazy, ustawiają ogromne stelaże, przenoszą np. rzeźby, wynoszą, przesuwają, naprawiają, oświetlają, odwalają mnóstwo ciężkiej, fizycznej pracy. Czyżby nowo otwarta Galeria Średniowieczna powstała dzięki fizycznej pracy, któregoś z pracowników działu merytorycznego. A nasza Pani Dyrektor widzi tylko naukowych!! Ciekawy jestem jakby tak zwolnić całą administrację, kto by tej Pani naprawił komputer, zrobił kawę, obsłużył centralę, pozamiatał w gabinecie no i naliczył pensję. Czyżby merytoryczni?! Może jakiś kurator albo adiunkt bądź asystent.
  Muzeum to nie tylko myślące czerepy, ale przede wszystkim działy administracyjne, które za tych myślących harują, więc może słodka Pani Dyrektor więcej pokory i zrozumienia dla pracy innych. To też pracownicy muzeum.

  Komentarz - autor: Anonim — 12/12/2013 @ 18:14 | Odpowiedz

  • „Muzeum to nie tylko myślące czerepy” – aha, znaczy ta niemerytoryczna jest bezmyślna…AHA.
   „Ale przede wszystkim działy administracyjne, które za tych myślących harują” – troszkę to przesadzone, delikatnie mówiąc…A do obsługi administracyjnej przecież zawsze można wziąć firmy zewnętrzne, czyż nie?
   A że para naszych pań administracji nie uważa, to insza inszość…Może za wyjątkiem kilku osób ze sprawnymi ozorami.

   Komentarz - autor: Pućka — 15/12/2013 @ 22:23 | Odpowiedz

   • Oczywiście, że można zatrudnić ludzi z zewnątrz, tylko co z tego wyniknie?! I czy muzeum na to stać? Czy jest sens zamieniać naszą administrację, która orientuje się we wszystkich niuansach i „oddawać” nasze interesy w ręce zupełnie obcych. A co do harowania to Anonim ma rację. Merytorycznych kolegów jeszcze nie widziałem fizycznie pracujących a z tekstu powyżej chodzi o fizyczną pracę. Myślę drogi/a Pućka, że zaliczasz się do merytorycznych i dlatego tak nerwowo zareagowałeś/łaś.

    A tak na marginesie – czy to prawda, że nasza dyrekcja po wręczeniu medali nawet nie raczyła dzisiaj złożyć pracownikom życzeń świątecznych?

    Komentarz - autor: Sole — 16/12/2013 @ 18:43

 6. To była dobra zabawa a szliśmy z nastawieniem, że „będą chamów” uczyć jak się zachować. Zabrakło tuby co by Iza miała lepszą słyszalność a Kasia przebicie do tłumu co i tak wyjątkowo okazał się zdyscyplinowany. Zabrakło tylko zapowiadanego przemarszu co nas rozczarowało ale może będzie na próbie w poniedziałek. Nie dało się rozgryźć klucza według, którego złoty, srebrny czy brązowy metal się dostanie ale jeśli chodzi o brąz dyrektora Rypsona to odskocznia do złota w przyszłym roku, które ma być wspomaganiem do przyszłego dyrektorowania Naszej Instytucji…o ile minister się nie zmieni i swojego przyjaciela nie będzie chciał obdarzyć tym fotelem. Jeszcze westchniemy do pani Morawińskiej.

  Komentarz - autor: PIĄTE KOŁO KARAWANU — 11/12/2013 @ 19:58 | Odpowiedz

 7. witam. bardzo fajny blog… lubie tu zagladac. pozdrawiam

  Komentarz - autor: jonasz — 11/12/2013 @ 12:12 | Odpowiedz

 8. Każdy blog muzealny umiera powolną śmiercią ale żeby kopać umierającego!? Kapiącego poznacie po wpisie jego!

  Krytykować związki zawodowe masełko z bułeczką! Tylko jakoś nie ma chętnych żeby działaczem zostać i nieść ten krzyż.
  Oj ludzie, ludziki. Konfacela wierzga przedśmiertnie ale dała Wam możliwość pisania tego co myślicie a czego boicie się powiedzieć i jak tę możliwość wykorzystujecie. Nawet nie informujecie o tym co wiecie a o czym dowiedzieć się możemy tylko tą drogą. Korzystaliście z możliwości wycieczek osobistych, przysr,,,,, innym ale nie mieliście chęci podjęcia merytorycznej ( przecież anonimowej!) dyskusji o działalności wystawienniczej, oprawie scenograficznej czy w końcu organizacji pracy w działach merytorycznych. itp. ŻAL D…ŚCISKA…

  Komentarz - autor: PIĄTE KOŁO KARAWANU — 10/12/2013 @ 18:47 | Odpowiedz

 9. Czytam sobie tego bloga jako osoba kompletnie niezwiązana z MN (poza odwiedzaniem wystaw) mniej więcej od roku. Na początku to była fascynująca lektura – zazwyczaj dość śmieszna dla kogoś zupełnie z boku. No bo ile razy można pisać to samo??? Na ile różnych sposobów można jeszcze obrobić tył współpracownikom i dyrekcji? Co jeszcze jest nie tak z tym miejscem? I w ogóle jak to możliwe, ze ta toczona rakiem wszystkich organów instytucja w ogóle istnieje????????

  Ale, kurcze blade, przestało być śmiesznie… Nudy na pudy, pani prowadzącej chyba trochę pary uszło, zresztą się nie dziwię, mnie też by zabrakło kreatywności do pisania na okrągło tego samego przy użyciu zmienionych słów…

  A wiec żegnam się z tą lekturą na dobre, strata czasu, Konfacelo!

  Życzę aby w Nowym Roku spotkała Cię w miejscu pracy przynajmniej jedna miła rzecz… Tylko czy ją zauważysz?

  Komentarz - autor: częsty bywalec — 08/12/2013 @ 20:40 | Odpowiedz

 10. Konfacelo a o jakim czynieniu zła masz na myśli? Przenieśli Cię i teraz siedzisz z Panem Piotrem K. No cóż temu facetowi należy współczuć. Jeśli takie zło masz na myśli – to faktycznie masz rację. Pan Piotr niczym sobie nie zasłużył na takie traktowanie.

  Komentarz - autor: Anonim — 08/12/2013 @ 19:38 | Odpowiedz

 11. Panie Anie piszą same do siebie? Brawo!

  Komentarz - autor: tuitam — 06/12/2013 @ 18:01 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: